1 Milyon Kişiye Aşı Uygulandı

Türkiye’de koronavirüsle mücadele etkin bir şekilde devam ediyor. Bir yandan hızla düşen vaka sayıları bir yandan koronavirüse karşı aşılanma, bu virüse karşı hep beraber bir zafer kazanacağımızı gösteriyor.

1 Milyon Kişiye Aşı Uygulandı
21 Ocak 2021 - 11:23
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: "Şu ana kadar 1 milyondan fazla vatandaşımız aşılanmış durumda. Aşı programının 1. aşaması bildiğiniz gibi sağlık çalışanlarımızla başladı ve şu ana kadar 980 binden fazla sağlık çalışanı aşı oldu" ifadelerini kullandı.  

Dün toplanan Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Bakan Koca: "Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirme ile yarından (bugün) itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar"
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif


"Aşı programımızdaki hedef gruplara göre aşı uygulaması ile uyumlu olarak tedarik ve lojistik planlaması yapılmıştır. Yaşadığımız devirde bilgiye ulaşmanın kolaylığı yanında gerçek dışı bilgilerin yayılımı da çok yüksek hızda gerçekleşmektedir. Yanlış ve yönlendirici bilgilere itibar etmemenizi, resmi açıklamalarımızı takip etmenizi rica ederim’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum