Denizli’de Habitat Buluşması

0
459

Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşu olan Habitat Derneği’nin Denizli gönüllüleri, gerçekleşen kaynaşma ve dayanışma etkinliğinde bir araya geldi. 

Türkiye’nin en büyük STK’larından biri olan, ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum projesinde imzası olan Habitat Derneği’nin Denizli gönüllü eğitmenleri bir araya gelerek, yeni sezonda yapılacak eğitim faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. İlginin yoğun olduğu etkinlikte ortak akıl ve işbirliği konusunda neler yapılabileceği masaya yatırıldı.

Habitat Derneği Her Kesimden İnsanı Kapsar

Habitat Derneği (Habitat) sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Gençlerin sürdürülebilir kalkınmada etkin rol oynamasını hedefleyen Habitat, 1995 yılında Kopenhag Sosyal Kalkınma Zirvesi’nde ve Birleşmiş Milletler Habitat II Zirvesi için bir araya gelen aktivistler tarafından 1997’de kuruldu. Kuruluş vizyonu dünya gençliği ile Türkiye gençliği arasında iletişim köprüsü kurmak olan  Habitat, bu vizyon doğrultusunda gençlerin kapasitelerini geliştirmek ve uluslararası ortaklıklar kurmak adına bir çok proje ve program geliştirdi.

Örgütlü ve gönüllülük bilinci ile hareket eden toplumların etkinliğine inanan Habitat, Kent Konseyi, Gençlik, Kadın, Engelli ve Çocuk Meclisleri ile Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun kurulmasına öncülük etti. Bununla birlikte TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları gibi birçok mekanizmanın oluşmasına destek verdi.

Habitat bütün çalışmalarında hükümetler, yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla çok paydaşlı ortaklıklar kurar. Habitat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) stratejik ortağıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.