15. Hizmet Yılında PASVAK / Prof. Dr. Bülent TOPUZ / 13.04.2018

0
721

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, 15. Hizmet yılında yıl geçtikçe artan performansı ile hizmet yoluna devam ediyor. Kiralık bir binada 500 ihtiyaç sahibi ile başlayan yolculuk, bugün 1200 civarında ihtiyaç sahibine iki öğün yetecek yemek ile devam etmektedir.
İlk yola çıktığında Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün maddi katkısı belirleyici iken, bugün hizmetin tamamı Denizli insanının katkıları ile sağlanmaktadır. Yola çıktığı ilk günden bu yana asıl işi olan ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırma misyonunun etrafında döndü durdu. Yemek ulaştırdığı evlerde önemli sayıda engelli bireyle karşılaşınca kalıtsal ve doğumsal engelliliğin önlenmesi üzerine Avrupa birliği projesi yürüttü. Yemek verdiği evlerin ve mahallelerin çocuklarına sünnet düğünü yaptı. Yine bu evlerin çocuklarına ücretsiz üniversite hazırlık kursu almaları için yardımcı oldu. Durumu nispeten iyi olan ailelere iaşe ulaştırdı. Kapısını çalan mülteci, yolda kalmış, pansiyon misafirlerine kısa süreli yemek verdi.
Ramazan aylarında bahçesi, siz veren eller tarafından şenlendirildi. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşıldı. Kurban bayramlarında her yıl artan sayıda bağışları oldu. Yıl boyunca düzenli bağışçıları ve adak bağışçılarının sayısı hep arttı. Sosyal sorumlulukla erken tanış projesi ile, çocuklarımız vakıfta gönüllü çalışarak içinde yaşadıkları toplumun öteki yüzünü gördüler.
Sizlerin 15 yıllık sahip çıkışınız Pasvak’ı yeni projeler için umutlandırdı, teşvik etti. Sizlerden aldığı güç ile ikinci bir aşevini yapmaya soyundu. Şimdiki yerde verilen 15 yıllık hizmet, bu işin nasıl bir mekanda, nasıl bir altyapı ve nasıl bir anlayışla yapılması gerektiği konusunu adeta dayatmaktadır. Bu bilgi birikiminden hareketle Denizli’nin ihtiyacı olan çok amaçlı bir sosyal kültürel tesis planlandı. Bu tesiste her türlü toplantınızı, mevlüt, düğün vb özel günlerinizi yapabileceksiniz. Tabii asıl amaç bu yeni tesis sayesinde daha fazla sayıda ihtiyaç sahibine ulaşmak.

Çok değerli Denizli insanı;
Pasvak sizlerle var oldu, sizlerle büyümeye devam edecek. Her türlü katkınızın yerini bulacağını bir kere daha paylaşmak isterim. Hoşça ve dostça kalın.

‘Prof. Dr. Bülent TOPUZ’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.