Coşkun: “Başarının Düşmesinde Kaygı Etkilidir.”

0
470

Psikolog Cemrenaz Coşkun, Efebey Koleji öğrencilerine seminer verdi.

Denizli Güncel Sağlık köşe yazarlarından Psikolog Cemrenaz Coşkun, Efebey Koleji öğrencilerine “Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları” konulu seminer verdi. LGS grubu öğrencilerine yönelik gerçekleşen seminerde Coşkun, başarı ve başarısızlık durumunda veyahut bu olasılıklara yönelik nasıl başa çıkılacağını, öğrencilere ve aileye düşen görevlerin neler olduğunu anlattı. Kaygı seviyesini etkileyen faktörleri de ele alan Coşkun, buna karşılık uygulanacak yöntemleri de tek tek anlattı.

Cemrenaz Coşkun: “Ailelere Büyük Görev Düşüyor”

Cemrenaz COŞKUN

Denizli Güncel Sağlık’a konuşan Coşkun başarının düşmesinde kaygı, endişe ve korku duygularının etkili olduğunu, çocuk ve gençlerde bu psikolojik durumla kolaylıkla başa çıkılamayacağını belirtti. Konu ile ilgili olarak Denizli Güncel Sağlık’taki köşesinde de yazı yazacağını belirten Coşkun, çocuğun olumsuz duygulardan etkilenmemesi için ailelerin de önemli bir rol oynadığını kaydetti.

TEILEN
Önceki İçerikKulak Probleminiz Var ise Kontrolü İhmal Etmeyin / Her Hafta Yeni Bir Sağlık
Sonraki İçerikArtı Koleji ATA’sını Unutmadı
Psikolog Cemrenaz Coşkun
1995’de Denizli’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. 2014 yılında Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde başladığı lisans deneyimini 2017’de tamamladı. Stajyerlik deneyiminin ilk durağı Denizli Devlet Hastanesi oldu. Hastane bünyesinde AMATEM, Poliklinik, TRSM ve Palyatif Bakım Ünitesi’nde çalıştı. 2016 yılında Özel Egeli Bakım Merkezi’nde Stajyer Psikolog tecrübesini yaşadı. 2018’de ise Özel Ege Gönülden Bakım Merkezi’nde stajyer olarak mesleğini sürdürdü. 2017 yılında çeşitli bilimsel eğitim ve çalışmaların içinde yer aldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’de gönüllü öğretmenlik yaptı. İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Şuan kendine ait ofisinde danışanlarına hizmet veriyor. Fotoğraf çekmeyi, resim yapmayı, yüzme ve voleybol oynamayı, dans etmeyi, sinema ve tiyatroyu seviyor. Felsefe kitapları başta olmak üzere kitaplara büyük ilgisi var.

CEVAP VER