Meme Büyütme / Op. Dr. Onur Saka / 14.01.2019

0
923

Dişilik sembolü olarak günümüz estetiğinde öne çıkan memeler, kilo alıp verme, gebelik ve genetik olarak zamanla büyüyüp hem güzel olmayan görünüme sebep olmakta hem de bel, boyun ağrısı, meme kıvrımlarında kızarıklık, kaşıntı gibi bir çok sağlık problemine de sebep olmaktadır.
Meme küçültme ameliyatı ile bu fazlalıklardan kurtulmak mümkün kılınmakta ayrıca sarkıklık giderilerek  memelere dik ve diri bir şekil verilebilmektedir.
Kimlere Yapılabilir?
18 yaşını geçmiş memesi büyük tüm bayanlarda ameliyat planlanabilir.
Ameliyatın izi var mıdır?
Ameliyatın “ters T”, “lolipop” veya “J” gibi şekillerde izi mevcut olup ilk 2-3 ay daha belirgindir. Sonrasında giderek silikleşip 1 sene sonunda daha az fark edilir bir izi olur
Ameliyat emzirmemi engeller mi?
Yapılan bilimsel çalışmalar değişen oranlarda (% 5-15) emzirmenin engellenebileceğini göstermektedir. Emzirmeyi engellemese de gebelik ve emzirme, memede tekrar büyüme ve sarkmaya sebep olabilir.
Ameliyat ne kadar sürer ve kaç gün hastanede kalırım?
2,5 – 3 saat kadar sürer, genel anestezi altında ameliyathanede yapılır. 1 gecelik yatış yeterlidir.
Ameliyat sonrası işime ne zaman dönebilirim?
4-5 günlük ev istirahati ve ameliyat kontrolü sonrası ağır olmayan işlere hemen başlanılabilir.
Ameliyat kimler tarafından yapılır?


Meme küçültme ameliyatı Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılmakta olup doktorunuzdan mutlaka size örnek fotoğraflar göstermesini ve olası komplikasyonlar ile ilgili bilgilendirmesini isteyiniz.

Özel Sağlık Hastanesi – Op. Dr. Onur SAKA’

TEILEN
Önceki İçerikVerem Haftasında Tüberlükoz’u Anlattı
Sonraki İçerikKalp Hastalarına Müjde! O Hastanede…
Op. Dr. Onur Saka
1982 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1999 yılı üniversite sınavında Türkiye 42.’si olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’nü kazandı. Fakülteyi 2005 yılında Bölüm 2.’si olarak bitirdi. 2005 yılı TUS sınavında Türkiye 14.’sü olarak tıp eğitimi boyunca hayalini kurduğu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda göreve başladı. 2011’de uzmanlık eğitimini tamamlayıp mecburi hizmetini Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Van Depremi döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından “Teşekkür Belgesi” ile ödüllendirildi. Aynı hastanede 2012 yılından hizmet süresini doldurduğu 2013 yılına dek Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği ile Yanık Ünitesi Şefi olarak görevlendirildi. Devlet Hizmet yükümlülüğünün dolması sonrası Temmuz 2013’te Aydın Nazilli Devlet Hastanesi’ne atandı. Nazilli Devlet hastanesinin ilk Plastik Cerrahı olarak kliniğin kurulmasında ve bölge halkını bu hizmetle tanıştırmakta önemli rol oynadı. Mayıs-Temmuz 2013’te Los Angeles, ABD’de UCLA Plastik Cerrahi Kliniği’nde gözlemci olarak bulundu. Eğitim sürecindeki tescilli başarısını, çalıştığı kurumlarda klinik tecrübesi ve becerisi ile perçinleyen Op. Dr. Onur Saka gerçekleştirdiği tedavi ve ameliyatlarla ilklere imza attı. Evli ve iki çocuk babası olan Op. Dr. Onur Saka Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.