Kanserle Mücadeleye Dikkat Çektiler

0
302

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 4 Şubat Dünya Kanser Günü’ne dikkat çekmek için iki alışveriş merkezinde aynı anda stant kuruldu. 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat tarafından ziyaret edilen stantlarda vatandaşlara broşür dağıtılarak kanser hastalığı hakkında bilgi verildi. Ayrıca Müdürlüğümüz tarafından bastırılan bez çantalar ile KETEM adres ve telefonları yazılı magnetlerden hediye edilerek kanser taramalarına dikkat çekildi.

Prof. Dr. Bülent Topuz’un sunduğu Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Lütfi Özkan’ın konuk olduğu Güncel Sağlık programını izlemek için tıklayınız.

DÜNYA KANSER GÜNÜ NEDİR? 

Dünya Kanser Kontrol Örgütü (UICC) tarafından her yıl 4 Şubat tarihinde eğitim faaliyetleri ve farkındalık çalışmalarıyla dünya kamuoyunun dikkati çekilmektedir. Milyonlarca insanın kanser hastalığı yüzünden hayatını kaybettiği ve bunu en aza indirebilmek için neler yapılması gerektiği konusunda Kanser Günü’nde özel uyarılar yapılıyor. UICC, hükümetleri ve vatandaşları kansere karşı harekete geçmeleri konusunda davet etmektedir.

CEVAP VER