Epilepsi Hastaları, STK’lar ve Karar Alıcılar Buluştu

0
373

Dünya Epilepsi Günü’nde uzman hekimlerin sunumu ile eğitimler verildi.

Denizli Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik Türkiye Sakatlar Derneği Denizli Şubesi, Epilepsi Ve Yaşam Platformu, Umut Çocukları Derneği, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Ve Türkiye Sakatlar Derneği Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi İzmir Şube Başkanı Uzm .Psikolog İlknur Peder’in ve Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Erkaleli’nin de katıldığı 11 Şubat Dünya Epilepsi Günü Konusunda Uzman Hekimlerin sunumu ile gerçekleştirildi.

SEMPOZYUM HAVASINDA ETKİNLİK

Nöroloji Uzmanı Başhekim Yardımcısı Dr. Burcu Selbest Demirtaş “Epilepsi Nedir? Tetikleyici Faktörler Nelerdir? Hangi Hastalıklarla Karışır?” konulu sunumunda hastalıkla ilgili genel bilgilendirme yaparken, Uzman Dr. Türkay Selcen Aydemir “Epilepsi Takip Ve Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar Nelerdir” konusuna değindi. Hastanede Çocuk Nörolojisi Uzmanı Dr.Beste Kipçak Yüzbaşı “Çocukluk Çağında Epilepsi Nasıl Anlaşılır? Tedavi Seçenekleri Nelerdir” i anlatırken, Psikolog Funda Baysal Dedeoğlu’da “Epilepsi Hastalığının Toplumdaki Yeri, Duygusal Yükü Ve Ailelere Öneriler.” konusuna değindiler. Tam bir sempozyum havasında geçen etkinlikte Dernek Başkanları, temsilcileri, hastalar ve yakınları da duygu ve düşünceleri ile günün anlam ve önemine katkıda bulundular.

Dünya Epilepsi Günü öncesi, engelli derneklerinden Sağlık İl Müdürü Berna Öztürk’e ziyaret haberini okumak için tıklayınız.

ETKİNLİK KARARI DAHA ÖNCE ALINDI

Türkiye Sakatlar Derneği Denizli Şubesi Başkanı Osman Çiyancı ve üyeleri ile Epilepsi ve Yaşam Platformu Derneği Üyesi Ayşenur Buldanlı, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ü ziyaret etmişti. Ziyarette ise 11 Şubat Dünya Epilepsi Günü’nde İl Müdürlüğü ile birlikte ortak bir etkinlik yapılması; Derneklerin Üyeleri ve ailelerine Denizli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanları tarafından “Epilepsi Hastalığı” ile ilgili bilgilendirici bir panel düzenlenmesi yönünde planlama yapılmıştı.

CEVAP VER