Çivril’de Gündem Sağlık

0
528

Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi, anne dostu hastane belgesini İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ün elinden aldı. 

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Kasım 2018 tarihindeki ön inceleme ve değerlendirmenin ardından Anne Dostu Hastane tescili almaya hak kazanan Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi’nin Anne Dostu Hastane Belgesi Sağlık Bakanlığı tarafından gönderildi.

Amaç Kaliteli Doğum Hizmetlerine Ulaşmak

Berna ÖZTÜRK

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Çivril ziyareti sırasında Anne Dostu Hastane Belgesini Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ebru Aydınlık’a vererek; “Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığımız tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetlerine ulaşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Dostu Hastane kriterlerini yerine getirerek bu belgeyi almaya hak kazandı. Bu başarıda emeği geçen hastane yönetimimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Sağlık İl Müdürü Berna Öztürk’ün, Hamilelik Okulu ziyareti haberi için tıklayınız

Çivril’de Sağlık Hizmetleri Toplantısı

Çivril ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’e Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan ve Başkan Yardımcıları eşlik etti. Ziyaret sırasında gerçekleşen toplantıda İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hastane Yönetimi ve Acil Sağlık İstasyonu sorumlularının sunumlarıyla birlikte ilçede yürütülen sağlık hizmetleri masaya yatırılarak 2017-2018 yılları karşılaştırmalı olarak ele alındı. Hastanede 2018 yılında hizmete açılan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, Bilgisayarlı Tomografi, Mamografi, Kemik Dansitometri cihazlarının kazandırılması ile hizmet kalitesinin artmasına değinildi. Yine Aile Hekimleri tarafından yürütülen çalışmalar ve ilçede bulunan Sağlık evlerinin son durumları ve yapılacak bakım onarım çalışmaları görüşüldü. Ayrıca Çivril’de sağlık evlerinde görevli ebe ve hemşirelerin yürüttükleri çalışmalar üzerinde planlamalar yapıldı.

Çivril’de Kanser Taraması

Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanemiz işbirliğinde Müdürlüğümüzün taşımacılığı ile Çivril İlçesi Kıralan Mahallesi’nde yaşayan 40-69 yaş arası kadınlarımızın, 3’lü kanser taramaları yapıldı. Hastanede meme muayenesi ile mamografi çekimi ve smear testleri yapılarak kanser hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Prof. Dr. Bülent Topuz’un kaleme aldığı, yerel seçimler öncesi önem teşkil eden bisiklet kullanımının yaygılaşması ve kentin fiziki şartları ile ilgili durumunu konu alan yazısı için tıklayınız.

CEVAP VER