PAÜ Engelli Dostu Üniversite Oldu

0
216

Pamukkale Üniversitesinin engelli dostu bir Üniversite olduğunu belirten Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, kampüste hayata geçirilen birçok uygulama ile Türkiye’ye örnek olduklarını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığında düzenlenen törene Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can, Arş. Gör. Kudret Aykırı ve öğrenciler katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında fakültedeki engelli öğrencilere ders ve sınavlarında yardımcı olarak onları yalnız bırakmadı. Fakülte yönetimi, duyarlılıkları için öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

Rektör Yardımcısından Öğrencilere Tebrik

Eğitim Fakültesi’nin farklı bölümlerinden öğrencilerin bir araya gelerek engelli öğrencilere yardımcı olduğunu belirten Prof. Dr. Erdinç Duru, “Engelli Öğrenci Birimi ile birlikte hareket ederek, fakültede eğitim hayatını sürdüren engelli öğrencilerimizin ders ve sınavlarında yanında oldunuz. Öğretmen adayları olarak, bu tür etkinliklerde görev almanın mesleğinize büyük katkıları olacaktır. Sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Hediyelerini Aldılar

Daha sonra, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can tarafından Arş. Gör. Kudret Aykırı ile öğrenciler Mehmet Boz, Zeliha Kartal, Begüm Dilmeç, Cansu Evren, Esra Emekli, Selma Demir, Melek Akşehir ve Merve Çetin’e teşekkür belgeleri ve hediyeleri verildi.

CEVAP VER