Ücretsiz Hemsball Kurslarına Kayıtlar Başladı

0
315

Geçtiğimiz yıl Denizli’de yapılan Ücretsiz HEMSBALL kursları bu yaz da düzenlenecek. Sağlık için önemi bilinen yerli ve milli sporumuz Hemsball kursları kayıtları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporu yaygınlaştırmak, çocuk ve gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak sosyal bir birey olarak fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları kapsamında Denizli’de Milli Sporumuz Hemsball da eklendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Denizli’deki çeşitli okullarının yanında il ve ilçe merkezlerinde görücüye çıkan Hemsball’a ilgi yoğun oldu.

KURSLAR ÜCRETSİZ

5-18 yaş arası herkesin katılabildiği kurslar ücretsiz olarak düzenlenecek. Dikkat, odaklanma, denge, el, göz ve ayak koordinasyonun yanında esneklik, konsantrasyon gibi olumlu katkıları olan Hemsball her derde deva. Zevkli ve hareketli bir spor olmasının yanında çocuklar için de büyük bir fırsat. Türkiye ve Dünyada hızla yaygınlaşan Hemsball’un yakında Okul Sporları ve Kulüp faaliyetlerine dahil edilmesi bekleniyor. Şimdiden yetişen sporcular ilerde açılacak olan ulusal ve uluslararası yarışma ve liglerde avantajlı olacak. Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenecek kurslar uzman antrenörler gözetiminde gerçekleşecek.

Kurs Yerleri: 
PAÜ Arena Spor Salonu
Gençlik Merkezi
Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu

İletişim: 5357869672

CEVAP VER