Almanya’dan Gelen Hastalar Denizli’de Şifa Buldu

0
110

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde daha önce eşi obezite ameliyatı olan Cem Arman da PAÜ Hastanesini tercih etti.

PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi AD. Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Raşid Aykota ameliyatlar hakkında şu açıklamalarda bulundu;  Daha önce 30 yaşındaki eşi Pınar Arman’ı ( 147 kg)  Ocak ayında ameliyat etmiştik. Şimdi ise 41 yaşındaki eşi Cem Arman’ı 135 kg iken ameliyatını gerçekleştirdik. Obezitenin kalıcı tedavisinin cerrahi yöntemler ile sağlandığını belirten Dr. Aykota ‘’Diyet ve egzersizle daha düşük oranda başarı sağlanırken, cerrahide bu oran oldukça yüksektir. Obezite cerrahisi kişinin sadece estetik görünümünü iyileştirmekle kalmaz yaşam kalitesine de olumlu katkı sağlar. Bu nedenle; kalp ve damar hastalıkları, psikolojik bozukluklar ve uyku apnesi gibi hastalıklara karşı cerrahi ile kalıcı kilo verilerek çözüm sağlanmaktadır.’’ dedi.

“Dünyanın Her Yerinden PAÜ Hastanesi’ne Hastalar Geliyor”

Son yıllarda obezite ameliyatlarına olan yoğun ilgiden bahseden Dr. Muhammed Aykota ”Çağın en korkulan hastalığı morbid obezitenin cerrahi tedavisinden elde edilen sonuçların yüz güldürücü olması nedeniyle operasyonlar son yıllarda artan sıklıkla yapılmaktadır. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Obezite Merkezi gerek yurt içi gerekse yurt dışı Avrupa ülkelerinden özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Danimarka, İsviçre, Hollanda, Avusturya, Bosna Hersek ve İran gibi ülkelerde yaşayan hastaların ameliyat olmak için tercih ettiği güvenli bir merkez haline gelmiştir’’ dedi.

PAÜ Hastanesine Teşekkür

Eşinin 6 ay gibi kısa bir sürede 40 kg verdiğini gözlemledikten sonra kendisinin de ameliyata karar verdiğini söyleyen Cem Arman ise emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

“Ege Bölgesindeki En Önemli Merkezler Arasında”

Obezite Ameliyatlarının yaklaşık 10 yıldır Pamukkale Üniversitesi’nde başarı ile uyguladıklarını, Ege bölgesindeki en önemli merkezlerden biri olduklarını belirten Dr. Aykota, sadece Almanya değil birçok dış ülkeden de hastaları olduğunu, aynı zamanda sağlık turizmi için de hastaların Pamukkale Üniversitesini tercih ettiklerini bildirdi.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.