Akademisyen Meltem Işık Denizli Güncel Sağlık Ailesinde

0
1086

Hayata geçirdiği bilimsel çalışmalarla ön plana çıkan Dr. Öğretim Üyesi Meltem Işık, köşe yazılarıyla Denizli Güncel Sağlık ailesini renklendirecek.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan Denizlili genç Dr. Öğretim Üyesi Meltem Işık, bilgi, birim ve tecrübesini Denizli halkı ile paylaşacak. Son yıllarda Türk sporunun yükselen trendi Hemsball’u uluslararası bilim dünyasına taşıyan Işık’ın yazılarını merakla bekliyoruz.

Engelli ve dezavantajlı gruplar başta olmak üzere spor kültürü ve bilinci üzerine köşe yazılarıyla Denizli Güncel Sağlık ailesine katılan Işık’ın yazılarını sitemizde takip edebilirsiniz.


Meltem Işık Kimdir? 

Almanya’nın Remscheid şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. Lisans öğrenimi için gittiği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü başarıyla tamamladı. Işık, ilk akademik çalışmasını da bayan voleybolcu ve hentbolcular üzerine yaptı. Yüksek lisans deneyimi için gittiği Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda hayata geçirdiği “Genç Voleybolcularda Smaçör ve Pasör Mevki Oyuncuları Arasındaki Reaksiyon Zamanlarının Karşılaştırılması” isimli çalışmasıyla akademik camiada adından söz ettirmeye başlayan Işık, doktora eğitimini de aynı üniversitede Prof. Dr. Erdal Zorba’nın yönetiminde tamamladı. Işık, bir dönem Herkes İçin Spor Federasyonu başkanlığı görevini de başarıyla sürdüren Zorba’nın danışmanlığında “Zihinsel Engelli Çocuklarda Hemsball Oyun Becerilerinin Motor Yeterlik Sonuçlarına Etkisi” üzerine çalışmayla akademik çevrelerden tam not aldı. Ulusal ve Uluslararası akademik çalışmalarıyla bilim dünyasına katkıları olan Işık’ın geçtiğimiz günlerde dünyanın en önemli dergilerinden biri olarak iddaa edilen “International Journal of Developmental Disabilities” ‘ta “The effects of hemsball on the motor proficiency of students with intellectual disabilities / Zihinsel engelli öğrencilerin motor yeterlikleri üzerine hemsball’un etkileri” isimli çalışması büyük ses getirdi.

Adnan Menderes Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak mesleki yaşamını sürdüren Işık, tenis , tiyatro ve sinema, bisiklet, doğa kampları ile ilgileniyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.