Alzheimer Haftasında Hep Birlikte Olalım

0
819

Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Alzheimer Farkındalık Haftası’nda sahaya çıkıyor. Dernekten yapılan açıklamaya göre etkinlik takvimi belli oldu.

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü ve Azlheimer Farkındalık Haftası nedeniyle Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi etkinlik programını açıkladı. Kültür, sanat, sporun bir arada olduğu, vatandaşların hoş vakit geçireceği tüm etkinliklerde Alzheimer hastaları ve yakınlarının yaşadıkları durum ve halkımızın Alzheimer hakkında bilmesi gerekenler için farkındalık oluşturulacak.

MUHTEŞEM TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜLEYECEK

18 Eylülde start alacak etkinliklerin ilk durağı Honaz Belediyesi Kültür Salonu’nda başlayacak. Salı Günü 20.30’da başlayacak tiyatro etkinliğinde Alzheimer Derneği üyeleri gösteri sergileyecek. Geçtiğimiz yıl düzenlenen “Unutsalar da Unutulmayacaklar” tiyatro gösterisi izleyenlerin hala unutamadığı bir anı olarak canlanıyor. Tiyatro etkinlikleri daha sonra 19 Eylül Çarşamba Günü Erbakır Sunum Salonu’nda ve 21 Eylül Cuma günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda devam edecek.

SPOR YAP ALZHEIMER OLMA!

Evrensel bir olgu olan sporun yararları branşlara göre farklılık gösterse de temel düzeyde herkes fikir sahibi. Ayrıca, Alzheimer Derneği, sporun önemli bir iletişim kaynağı olduğunun farkına vararak, farkındalık oluşturmak amacıyla 23 Eylül Pazar günü 12.30’da Vilayet önünden Çamlık’a kadar devam eden bisiklet turu aktivitesi düzenleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.