Artı Koleji Öğrencileri Ata’sını Ziyaret Etti

0
814

Artı Koleji öğrencileri Anıtkabir’i ziyaret ederek unutamayacakları anlar yaşadı. 

Özel Artı Koleji öğrencileri, velileri ve öğretmenleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temelinin atıldığı yerleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Anıtkabir’de ziyaret ettiler. Hayatlarında ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını ziyaret eden minik öğrenciler duygulu anlar yaşadı. Anıtkabir ziyaretinin ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, müzeleri ve tarihi mekânları gezdi. Daha sonra Eskişehir’e devam eden gezimizde öğrenciler, veliler ve öğretmenler Balmumu Heykelleri Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Kent Park ve Sazova Parkını gezerek keyifli anlar yaşadı.

Geziye katılan öğrenciler, veliler ve öğretmenler ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ederek, minnet ve şükranlarını sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Anıtkabir’i ilk kez gördükleri için büyük onur ve gurur duyduklarını söylediler. Gezi boyunca duyu seli içinde ziyaretlerini sürdüren Artı’lı minikler Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklar için söylediği şu sözünü yüreklerine kazıdılar: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.”

“BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Gazi Murat GÖK

Artı Koleji adına Anıtkabir Ziyaretçi Defterine duygularını paylaşan Okul Müdürü Murat Gazi Gök, şu satırları yazdı: 

“Atam;

Şan ve şerefle dolu ismin, unutulmaz günlerin hatırası olarak ölümsüzleşirken, büyük şahsiyet ve kabiliyetinin karşısında saygıyla eğiliyoruz. Yarattığın Büyük Türk Milleti’nin birer ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Yokluğunda artık enteresan olmaktan çıkan dünya, yeni yetişen nesle çizdiğin yolda ve gösterdiğin hedef doğrultusunda yeniden şekillenerek ‘yeni ufuklara doğru’ emin adımlarla yürüyecektir. Ruhumuzda yaktığın özgürlük ateşi, Cumhuriyet ve vatan sevgisi hiç sönmeyecek, yarattığın yüksek karakter, ısrarla ve kararlılıkla sürdürülecektir. Ruhun Şad Olsun!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.