Artı Koleji Öğrencisi Şampiyonluk Kürsüsünde

0
42

Voleybolda Midi Kızlar Kategorisi’nde şampiyon olan Denizli Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün Kaptanı, Artı Koleji öğrencisi minik Hürrem, Denizli Güncel Sağlık’a başarının sırrını anlattı.

Cuma günü düzenlenen Voleybol Midi Kızlar kategorisi İl Birinciliği ödül töreninde şampiyonluk kupası ve madalyaları toplayan Denizli Büyükşehir Belediye Spor Kulübü adını altın harflerle yazdırmaya devam ediyor. Şampiyonluk sonrası takımın kaptanlığını sürdüren Hürrem Konakçı, Denizli Güncel Sağlık’a konuştu. Minik Hürrem’i bu gururlu günde yalnız bırakmayan ailesi ve antrenörü duygularını anlattı. Artı Koleji öğrencisi de olan Hürrem, derslerinde de sporda olduğu kadar başarılı olduğunu ve sporun pozitif etki yarattığını söyledi.

Hürrem’in başarısının doğrudan tanıkları olan ve her zaman destekleyen anne, baba ve antrenörü A’dan Z’ye Hürrem’i anlattı:

İşte Hürrem…

MEHMET ALİ AYHAN: “BELKİ FAVORİ DEĞİLDİK ANCAK HERKESİN EN GÖZDE EKİBİ OLDUK”

Mehmet Ali AYHAN - Antrenör
Mehmet Ali AYHAN – Antrenör

Şampiyon takımın antrenörlüğünü yapan Mehmet Ali Ayhan başarının sırrını çok çalışmak ve birliktelikte gördüğünü söyleyerek bundan sonraki grup mücadeleleri hakkında şunları söyledi:

“Bu şampiyonluk başarısını, yazdan beri sıkı bir çalışmayla sağladık. Kaptanımız Hürrem başta olmak üzere takım ile bir birlik ve beraberlik sağladık. Dışarıdan herkesin söylediği şuydu: Takımımız belki maça çıkana kadar favori değildi ama maç günü herkesin en gözde ekibiydik. Emeğimizin karşılığını aldık diyebilirim. İyi çalıştık, çok sıkı çalıştık. Çok ciddiye aldık rakibimizi. Çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonra zaten grup maçlarımız var. Benim gözümde asıl turnuva zaten şimdi başlıyor. İnşallah, gruplarda da böyle bir başarı sağlar ve Denizli’yi Türkiye Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil ederiz.”

HÜRREM KONAKÇI: “HEM SAYGIYI HEM DE TAKIM OLMAYI ÖĞRETEN ANTRENÖRÜMÜZ VAR”

Hürrem KONAKÇI - Artı Koleji Öğrencisi
Hürrem KONAKÇI – Artı Koleji Öğrencisi

Takım antrenörüne olan sevgisini dile getiren Minik Hürrem, başarıya giden yolu Denizli Güncel Sağlık Ailesi’ne paylaştı:

“Çok uzun ve yorucu bir süreçten sonra elde edilen şampiyonluk elbette beni, takım arkadaşlarımı ve teknik ekibimi mutlu etti. Her gün çift antrenman, yorucu kuvvet çalışmaları ile turnuvaya hazırlandık. Bugün de çok güzel bir atmosferde keyifli bir maç geçirdik. Son maçımız çekişmeli ve bir o kadar da zorlu geçti. Ben, antrenörüm hakkında da bir şeyler açıklamak istiyorum. Takım olarak gerçekten çok şanslıyız. Hem saygıyı hem de takım olmayı öğreten bir antrenörümüz var. 7 yıldır voleybol ile ilgileniyorum. Artı Koleji‘ndeki derslerimde de voleybolun meyvelerini aldım.”

NERMİN KONAKÇI: “HÜRREM, ARTI KOLEJİ’NDE DE SPORDA OLDUĞU KADAR BAŞARILI”

Hürrem’in spora olan tutkusundan memnuniyetini dile getiren anne Nermin Konakçı, spor sayesinde çocukların bireysel değil birlikte bir şeyler yaptığını belirterek şunları kaydetti:

“Hürrem ile gurur duyuyorum.. Sporla ilgilenen bir çocuğumun olmasını ve kızımın ilgilenmesini de çok istiyordum. Hürrem’in sporla ilgilenmesi, Artı Koleji‘nde derslerindeki başarısını olumlu yönde etkiledi. Çocukların spor yaparak deşarj olması lazım. Kızım, özellikle sınav akşamlarında spor yaptığı zaman sınavının çok daha iyi geçtiğini söylüyor. Kendisini çok daha iyi hissettiğini söylüyor. Kendisini kişilik olarak çok geliştiriyor. Sadece okul arkadaşlarıyla değil burada takım olmayı öğreniyorlar. Birbirlerine yardımcı olmayı, bireysel değil birlikte bir şeyleri başarabilmeyi öğreniyorlar. Birisi düştüğü zaman asla onu itip kakma değil hemen ayağa kaldırıyor. Hürrem bu konuda çok yetenekli ve başarılı, o sebeple takım kaptanlığını iki senedir devam ettiriyor. O tamamen karakterle ilgili bir şey. Hürrem, takım antrenörünü müthiş derecede seviyor. Denizli Büyükşehir Belediyespor antrenörlerinin  desteklenmesi gerekiyor. Hem ekonomik olarak hem de psikolojik olarak sahip çıkmalıyız. Son olarak, antrenörlerimiz Mehmet Ali Ayhan ve Osman Kartop başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

KUBİLAY KONAKÇI: “TAKIM KAPTANLIĞI HÜRREM’İN SORUMLULUKLARINI ARTTIRDI”

Minik Hürrem’i spor ve diğer sosyal konularda her zaman desteklediklerini belirten baba Konakçı, başarılı sporcunun daha iyi yerlere geleceğini söyleyerek açıklamalarda bulundu:

“Bugün hem mutluyum hem de gururluyum. Hürrem ve takımı bugün şampiyonluk kürsüsüne hak ederek geldiler ve seçmelere gidecekler. Bunlar tabii ki önemli. Bizim için spor her zaman önceliklidir. Bu konuda da kızımı her zaman destekledim. Bazen Hürrem’in spor hayatı için dersleri ikinci plana attığımızda oldu. Eğitimin de amacı çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir gelecek inşa etmek olduğuna göre sporu en önemli eğitim süreçlerinden biri olarak görüyorum. Biricik kızım, özellikle takım kaptanı olduktan sonra kendini çok geliştirdi. Hem kişilik olarak hem de vizyon olarak. Biz ve kendisi bunu çok iyi görüyor zaten. Büyük bir voleybol ailesi olduk. Emeği geçenlere teşekkürler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.