Artı Koleji Spor Kulübü İlke İmza Attı

0
161

14 yıldır Türk sporuna hizmet eden Denizli Artı Koleji Spor Kulübü, bu güne kadar hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. “Online Basketbol Günleri” projesi ile adından söz ettiren spor kulübü bu projeyle koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmaya devam eden çocukların ve ailelerin iyi vakit geçirmesini amaçlıyor. 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yeni bir projeye daha imza atan Denizli Artı Koleji Spor Kulübü,  “Online Basketbol Günleri” projesiyle Denizli halkının takdirini topladı. Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan koronavirüse karşı virüsün psikolojik etkilerini azaltmayı ve evde kalınan bu günlerde kulüp ve okul bünyesinde spor yapan çocuklar ve ailelerinin birlikte keyifli vakit geçirmelerini ve hareketli kalmalarını sağlamak amacıyla proje hayata geçirildi.

Evde Basketbol Keyfi

Proje kapsamında Artı Koleji Spor Kulübü sporcuları ve aileleri evde yaptığı basketbol etkinikleri ile renkli görüntüler yaşattı. Aile içi iletişim ve birliktelik temasıyla yapılan etkinlikte minik sporcular eğlenceye doyamadı. İzleyenlere ise keyifli anlar yaşattı.

Prof. Dr. Bülent Topuz: “Eğitimin ve Basketbolun Arası Olmaz”

Bülent TOPUZ

Bu proje hakkında açıklama yapan Kulüp Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz: “ Kulüp olarak, gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmak, onların her alanda gelişimlerine katkıda bulunmak ve birçok sosyal sorumluk projeleri gerçekleştirmek amacıyla yıllar önce yola çıktık. Şimdi de, bütün dünyayı etkileyen bu koronavirüs kaynaklı sosyal izolasyonun etkilerini azaltmak ve bu durumu fırsata çevirmek için farklı bir proje yapmak istedik. Eğitimin ve basketbolun arası olmaz diyerek, çocuklarımızla haftanın yedi gününü içeren bir proje başlattık. Bu proje kapsamında “Sinema Günleri”, “Eğitim Günleri”, “Belgesel Günleri”, “Yetenek Yarışması” ve ”En İyi Fotoğraf Yarışması” gibi etkinlikler yanında “online yüz yüze evde antrenman günleri” düzenleyerek her gün saat 21:00’de velilerimizle ve çocuklarımızla birlikte oluyoruz. Bu etkinliklerimizi yaparken çocuklarımızın motivasyonunu artırabilmek için küçük ödüllerle onları ödüllendiriyoruz.” dedi.

Projenin Dalga Dalga Yayılması Bekleniyor

Geçtiğimiz hafta başlayan ve bugüne kadar olumlu dönüşler alınan proje ile diğer spor kulüplerine, kurumlara ve belediyelere örnek olması ve benzerlerinin yapılması ile projenin dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılması bekleniyor. Kulüpten yapılan açıklamada sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceği ve bir spor kulübünden daha öte oldukları vurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.