Artı Koleji’nden Bilime Destek

0
709

Eğitimde, bilimde ve sanatta başarılarıyla ön plana çıkan, çağdaş eğitim vizyonu ile öğrencileri bir adım daha ileriye hazırlayan Artı Koleji bilime destek verdi.

TUBİTAK 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları proje çağrısı kapsamında Pamukkale Üniversitesi ve Artı Koleji işbirliği ile hayata geçirilen “Kalsiyum Yolculuğu” projesi hız kesmeden devam ediyor. “Haydi Birlikte Öğrenelim” sloganı ile gerçekleştirilen projenin yürütücülüğünü Artı Koleji Kurucusu Prof. Dr. Bülent TOPUZ yapıyor. Artı’lı minikler proje kapsamında Pamukkale Travertenlerini ziyaret etti.

İLK KEZ TRAVERTEN MERMERLERİNİN OLUŞUMUNU GÖRDÜLER

Proje kapsamında milyonlarca yıllık süreçte oluşan traverten çökeltileri mermerlerinin nasıl çıkarıldığını gözlemleme fırsatı bulan Artı Koleji minikleri mozaik ve heykel atölyelerini gezerek kalsiyum yolculuğuna eşlik ettiler.

KALSİYUM CANLILAR İÇİN HAYAT KAYNAĞI

Canlılar için kalsiyumun kemik ve dış dokular için öneminin bilim otoriteleri tarafından kabul ediliyor. Bu sürecin nasıl gerçekleştirildiğini gözlemleyerek araştıran öğrenciler, kalsiyumun kas dokularındaki ve kanın pıhtılaşmasındaki rolünü de öğrenmiş oldu.

TOPUZ: “ÇOCUKLAR BİLİMİ YAŞAYARAK ÖĞRENMELİ”

Prof. Dr. Bülent TOPUZ

Projenin çocukların hayatı yaşayarak bilimi öğrenmesi ve sevmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Artı Koleji Kurucusu Prof. Dr. Bülent TOPUZ, doğada çeşitli şekillerde bulunan kalsiyum elementinin özellikle Pamukkale Travertenlerinin oluşumunda başlıca unsur olduğunu belirtti. Artı’lı öğrencilerin traverten oluşumunu yerinde öğrendiğini belirten Topuz, okul yönetimi olarak bu tür projeleri destekleyecekleri söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.