Artı Koleji’nden LGS Uyarısı

0
498

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan LGS sınavı giriş tarihi ve sınav süresine yönelik Denizli’nin eğitimde öncü kuruluşlarından olan Artı Koleji’nden açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın tarihi 1 Haziran 2019 olarak belirlendi. LGS’de sayısal alan süresi 20  dk uzatılırken buna göre 50 soruluk sözel alanın süresi 75 dk 40 soruluk sayısal alanın süresi ise 80 dk olarak belirlendi.

Ceyda GÖKÇE

LGS sınavı ve içeriği hakkında açıklama yapan Artı Koleji Müdürü Ceyda Kaya Gökçe, okul olarak hem sınavlara yönelik hem de öğrencilerin kişisel becerileri ve sosyal birikimlerine yönelik her türlü eğitim hizmetlerini hayata geçirdiklerini belirtti. Denizli Güncel Sağlık’a konuşan Gökçe, şunları kaydetti:

Artı Koleji olarak hayatın sadece sınavdan ibaret olmadığını, okulun öğrencileri sadece akademik bilgilerle değil hayata hazırlayan sosyal çevre olaması gerektiğini savunuyoruz. Bu anlayıştan hareketle öğrencilerin öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun, var olan potansiyelini öne çıkaracak, deneyimlerini zenginleştirecek çalışmalar yapıyoruz. Spor faaliyetleri, sosyal ve sanatsal etkinlikler, kulüp çalışmaları, robotik ve STEAM uygulamaları, okulumuzda yürütülen çalışmalardan bazıları.

İlki geçen yıl olan ve ikincisi 1 Haziran 2019’da yapılacak olan LGS’ye yönelik okulumuzda yoğun program uygulanmaktadır. TEOG’dan LGS’ye geçiş sürecinde sınavın içeriğinde de önemli değişiklikler olmuş, öğrencilerin sadece akademik bilgisini değil, okuma ve okuduğunu anlama becerisini, analiz yeteneğini, yorumlama ve muhakeme gücünü sorgulayan sorular yer almaya başlamıştır. Okulumuzda da bu becerileri öne çıkaran birçok organizasyon ve projeyi hayata geçirdik. Öğrencilerimizin farklı soru tipleriyle gerçekleştirdiğimiz deneme sınavları ve ihtiyaca göre öğretmenlerimizin etüt desteği ile okulumuzun akademik başarısını ileriye taşıdık.Artı Koleji olarak sorgulayan, sorumluluk sahibi, çalışkan, sürekli kendini geliştiren, değer üreten bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda şekillenen okul iklimi oluşturmak öncelikli hedefimiz. Son olarak 2018-2019 eğitim yılında sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.