Barış Balcı'dan Öğrencilere ve Velilere Tavsiyeler

Özlem bitiyor, yüz yüze eğitim başlıyor. Eğitim Uzmanı Barış Balcı, tekrar okullarına kavuşan öğrenciler için açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...

Barış Balcı'dan Öğrencilere ve Velilere Tavsiyeler
13 Şubat 2021 - 21:50
Reklam
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceği açıklamasının ardından yarıyıl tatilinden sonra kademeli olarak yüzyüze eğitime geçilmesi kararı alındı. 
15 Şubat Pazartesi günü köy yerlerindeki birleştirilmiş ilkokul düzeyindeki öğrenciler ile Türkiye genelinde anaokul öğrencileri 2021 yılında ilk kez yüzyüze eğitimle tanışmış olacak. Bunun yanında üniversite ve lise sınav adayları olan lise ve üniversite öğrencileri de 1 Mart tarihinde ders başı yapacak. Aynı tarihte Türkiye geneli ilkokul öğrencileri ve özel öğrenciler de yüzyüze eğitim yapacak.
Barış Balcı: "Koşullar Hayatı Anlamamız İçin Bize Güç Verir"
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif

Denizli Güncel Sağlık köşe yazarı ve Eğitim Uzmanı Barış Balcı, yüzyüze eğitime geçecek öğrenciler, veliler ve öğretmenler için uyarılarda bulundu. Eğitimin yaşam boyu bir süreç olduğuna dikkat çeken Balcı, şunları kaydetti: "Yarıyıl tatilinin bitmesiyle sınav adayları 8 ve 12.sınıf ayrıca köy okullarımızdaki öğrencilerimiz yüzyüze eğitime başlıyor. * Eğitim ve öğrenme yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Yaşlarımız ve koşullarımız ne kadar değişse de hayatı anlamamız hususunda bize güç verir. Bu gücü fark eden bireyler hangi ortamda olursa olsun gelişme ve ilerlemeyi sürdürürler."

YORUMLAR

  • 0 Yorum