Reklam

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: Kısıtlamalar Geliyor

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü kısıtlamalarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Reklam
Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: Kısıtlamalar Geliyor
17 Kasım 2020 - 15:33
Bulaşmada en önemli faktör kapalı alanlarda hastalığın yayılmasıdır diyerek sözlerine başlayan Özlü: ‘’Sokaklarda caddelerde, merkezlerde, kafelerde, restoranlarda, AVM'lerde ortaya çıkan kalabalıklaşmayı azaltacak tedbirler kaçınılmaz gibi duruyor tabii ki bunların kapsamı hükümet tarafından belirlenecek. Bilim Kurulu'ndan en hafiften en ağıra önlemler tartışıldı. Akşam itibarıyla bazı uygulamalardan haberimiz olur’’ dedi.

Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Gelmesi Gerek
‘’Kalabalığı azaltacak bazı sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesi gerektiğini düşünüyorum.  Eğitimle ilgili de kısıtlamalar gelebilir. Bu dönemde yükselen trendi göze alırsak eğitimde de etkilenme olabilir. Bu alabileceğimiz tedbirlere bağlı.’’

Paket Servise Geçilebilir
‘’Bilim Kurulu tavsiyesi doğrultusunda hastalığın bulaşmasını önlemek adına restoranlarda paket servise geçilebilir. Bilim Kurulu toplantısında sokağa çıkma yasağı ve restoranların paket servise geçmesi konusunda bilgi paylaşımı yapıldı. Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında bazı kararlar alınabilir.’’ Daha önceki önlemlere uyulmadığının altını çizen Özlü, bu nedenle yeni önlemlerin alınmasının zorunlu olduğunu aktardı.

Tedbirlere Uyulmadı
‘’Şimdiye kadar alınan tedbirlere uyulsaydı şimdi bu kadar sıkıntı yaşamazdık fakat maalesef tedbirlere uyulmadı. Sokaklardaki, toplu taşımadaki kalabalığı azaltacak önlemler alınmalı. Keyfi sokağa çıkma ile ilgili bazı kısıtlamalar gelebilir. İşi olmayanın sokağa çıkması şu durum için çok doğru değil. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Bu önlemler sadece sokağı değil toplu taşımadaki kalabalığı da azaltacak’’ diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum