Bu Gençler Bir Başka

0
1016

Artı Koleji öğrencileri gençlik sorunlarını ele alan “Ah Şu Gençler” oyununu Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda izleyicilere sundu.

Denizli’de kültür, sanat ve spor faaliyetlerine yaptığı yatırımlar ve çağdaş eğitim standartları ile Adından sıkça söz ettiren Özel Artı Koleji’nin Ortaokul öğrencileri “Ah Şu Gençler” oyununu sergiledi. Gösteriyi Okul Kurucusu Prof. Dr. Bülent Topuz, Okul Müdürü Murat Gazi Gök, öğretmenler öğrenciler ve veliler yerinde izledi.

SEYİRCİLERDEN ARTI’LI ÖĞRENCİLERE TAM NOT

Turgut Özakman’ın yazdığı, Drama Öğretmeni Mustafa İkizoğlu’nun yönettiği, Halk Oyunları Öğretmeni Ercan Şentuna, Müzik Öğretmeni Ceylan Çiloğlu ışık ve müziğiyle destek verdiği, Tiyatro ve Drama Kulübü 5, ve 6. sınıf öğrencilerinin sergilediği, ‘Ah Şu Gençler’ adlı oyunda gençlerin sorunları konu alındı. Oyun, izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı ve oyun sonunda izleyiciler tarafından yoğun bir alkış yağmuruna tutuldu.

OYUNUN ANA TEMASI GENÇLİK

Ah şu Gençler, gençlik sorunlarını irdeleyen müzikal bir oyundur. Eserde, gençlik sorunlarına, öğüt vermeden, tepeden bakıp yargılamadan gülmece havasında yaklaşılmıştır. Konu gençlik olsa da oyunda taşlanmadık kimse kalmamış. Gençler, analar, babalar, öğretmenler, yönetenler, psikologlar, hekimler sırasıyla bu taşlanmalardan, ince alay ve yergiden paylarını alıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.