Çeyrek Efe Kuva-i Milliye Döneminde Çal'da Yaşanan Olayları Anlatıyor

Köşe Yazarımız Raşit Öztürk'ün yeni kitabı Çeyrek Efe yakında çıkacak. Zevyeli Yusuf'un Kuva-i Milliye döneminde başından geçen olayları anlatan romanı tek solukta okuyacaksınız.

Çeyrek Efe Kuva-i Milliye Döneminde Çal'da Yaşanan Olayları Anlatıyor
22 Ocak 2021 - 12:00
Reklam
Türk edebiyatına önemli eserler kazandıran Raşit Öztürk'ün yeni kitabı yakında görücüye çıkacak. Çeyrek Efe isimli kitabın kapak fotoğrafı yayınlandı. 
Tek solukta okunacak romanda Menderes Nehri'nin kuzey bölümünün Yunanlılar tarafından işgal edilmesi üzerine Zeyveli Yusuf'un Çal'da kurulan Kuvva-i Milliye teşkilatına katılması ve başından geçen olayları anlatılıyor. Yaşanmış olaylardan kurgulanan Çeyrek Efe kitabında okuyucular sadece tarihsel bilgilerden daha fazlasını hatta kayda geçmeyen bir çok yaşanmış olaylara tanıklık edeceksiniz. 
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif

Raşit Öztürk: "Tek Beklentim Gençlerin Yaşanan Acıları Unutmaması"
denizligüncelsaglik.com'da köşe yazarlığı da yapan Öztürk şu açıklamayı yaptı: Tarih  ülkelerin, şehirlerin, kasabaların ve köylerin işgal edilmesinin sadece tarihlerini yazar. Halbuki oralarda işgal süresince yaşanan birçok acılar kayda geçmez. O acıları ancak yaşayanlar bilir.  Kurtuluş Savaşı'nın üzerinden yüz yıldan zaman geçti. O günleri yaşayanlar bu dünyadan göçüp gitti, birilerinin yeni nesillere bu vatana kolay sahip olmadığımızı anlatması lazım. Bu romanın devamı olarak yazdığım Peçeli Fatma'da yaşananları tarihi kayıtlardan aldığım belgelerle ayrıntılı anlatıyorum. Tek beklentim gençlerin bu kitapları okuyarak bilgi sahibi olmaları ve yaşanan acıların unutulmamasıdır.
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif

Kitabın Tasarımına Tam Not
Kırmızı arka tema üzerinde ay yıldız ve efe resminin yanı sıra siyah temanın da bulunduğu kapak fotoğrafı yazı stili ve özgün tasarımıyla okuyucuların ilgisini şimdiden çekmeye başladı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum