Reklam
  • Reklam

Denizli'ye Uyarı ve Çözüm Önerisi Ünlü Deprem Bilimciden Geldi

Denizli'de meydana gelen son deprem sonrası, ünlü jeolog ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Denizli halkını uyararak, bölgenin ciddi risk taşıdığını söyledi.

Reklam
Denizli'ye Uyarı ve Çözüm Önerisi Ünlü Deprem Bilimciden Geldi
09 Ocak 2021 - 10:00

Denizli'de meydana gelen 4.1 şiddetindeki deprem bölgede tedirginliğe yol açmıştı. Ünlü deprem bilinci ve Jeolog olan, aynı zamanda Bilim Akademisi üyesi olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi Prod. Dr. Naci Görür'ün uyarıları gündeme damga vurdu.

Görür'den Kentsel Dönüşüm Tavsiyesi
Havza analizi ve depremsellik konusunda araştırmaları da olan Görür, twitter hesabından açıklama yaparak depremin aktif fayların üzerinde olduğunu söyledi. Kentsel dönüşüm hakkında da açıklama yapan Görür resmi twitter hesabından şunları kaydetti: 

"Naci Görür yaptığı paylaşımda, ''Arkadaşlar sabah Denizli/Irlıganlı’da 4.1’lik deprem oldu. Bu kentimiz Gediz ve B. Menderes graben sistemlerinin kesiştiği yerde. Dolayısıyla ciddi aktif fayların üzerinde. Bu kentimiz de öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüme tabi tutulmalı. Sevgiyle'' ifadelerini kullandı."

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SputnikV Aşısı Türkiye'de Üretilecek
SputnikV Aşısı Türkiye'de Üretilecek
Avrupa Kıtasında Koronavirüs
Avrupa Kıtasında Koronavirüs