Denizlililer Dikkat: Sağlıkçıyım Bahanesiyle Dolandırıyorlar

Denizli’de milletin dişinden tırnağından arttırdığı birikimlerine göz diken dolandırıcılar, yeni bir yöntem buldular.

Denizlililer Dikkat: Sağlıkçıyım Bahanesiyle Dolandırıyorlar
21 Kasım 2020 - 20:46

Sağlık çalışanı gibi giyinip, ‘’Sağlık çalışanayım’’ diyerek evlere giden dolandırıcılar gözlerine yaşlıları kestirdiler. Denizli'nin Çivril ilçesinde kendini sağlık çalışanı olarak tanıtan ve koronavirüs testi olmanız gerekiyor diyerek dolandırıcılık yapan şahısların olduğu iddia edildi.

Denizli’nin Çivril ilçesinde son zamanlarda ‘sağlık çalışanıyım’ bahanesiyle bazı dolandırıcıların evlere gittiği ve ev sahiplerinden para ve bilgi aldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre salgın sebebiyle 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkmasının yasak olmasını fırsat bilerek yaşlıları gözlerine kestiren dolandırıcılar, evlere giderek sağlık ocağından geldiklerini beyan edip koronavirüs testi bahanesi ile evlere girmeye çalıştılar. Dolandırıcıların evlere boyunlarındaki kimlik kartları ve üstlerinde beyaz sağlıkçı önlükleriyle gelerek ev sahiplerini bu yöntemle kandırmaya çalışıp, güven verdikleri belirlendi.

Dolandırıcıların, bazı ev sahiplerinden ‘’tahlil ve analiz yapmamız gerekiyor’’ diyerek evlere girmeye çalıştığı ve para isteyip, bilgi toplamaya çalıştığı öğrenildi.
 

Bu haber 263 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum