Doktor Mahmut Tekin Denizli Güncel Sağlık Ailesinde

0
1203

Odak Hastanesi Müdür Yardımcısı eski Sağlık İl Müdürü Dr. Mahmut Tekin Denizli Güncel Sağlık ailesine katıldı. 

26 yıllık kamu sağlık sektörü tecrübesi olan, uzun yıllar Spor Hekimliği ve Sağlığın her alanında idarecilik görevi yapan Dr. Mahmut Tekin, köşe yazılarıyla Denizli Güncel Sağlık okurları ile buluşacak.

Sağlıklı yaşamın kolay adımlarını kendine has tarzı ve birikimi ile köşe yazılarıyla Denizli Güncel Sağlık ailesine katılan Tekin’in yazılarını sitemizde takip edebilirsiniz.

Mahmut Tekin Kimdir?

“1964 yılında Sivas’ta dünyaya geldi, aslen Darende/Malatya’lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı, 1970 yılından bu yana Denizli’de yaşıyor. Üniversite öğrenimi için gittiği İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988 yılında başarıyla tamamladı. İlk iş tecrübesini Aşkale/Erzurum SSK Sağlık İstasyonu’nda yaşadı, burada 2 yıl süren mecburi hizmeti tamamladıktan sonra 1990 yılında tekrak Denizli’ye geldi ve SSK Hastanesi (bugünkü Servergazi Devlet Hastanesi)’nde çalışmaya başladı. Vatani görevini İzmir’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda tamamladı. SSK Denizli Hastanesi’nde uzun süre Başhekim Yardımcığı görevini sürdürdü, aynı hastanede Kıbrıs Şehitler Semt ve Ağız Diş Sağlığı Polikliniği Başhekimliği’nde uzun yıllar çalıştı. Daha sonra iki yıl süreyle İl Sağlık Müdürü olarak da hizmet verdi ve spor hekimi olarak da ön plana çıkmaya başladı.. 15 yıl Denizli Büyükşehir Belediyespor’da spor hekimi ve takım doktoru olarak görev yaptı, ayrıca Denizlispor Kulübü’nde de yöneticilik yaptı. TABİB odasında da 4 yıl yöneticilik görevini tamamladı. DRT TV’de Denizli halkının beğeniyle izlediği ‘Doktorunuza Sorun’ programını sundu. Mediklinik Hastanesi’nde 3 yıl mesul müdürü olarak çalıştı ve son olarak Odak Hastanesi’nde Mesul Müdür Yardımcısı olarak Denizli halkına hizmet vermeye devam ediyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.”

Dr. Mahmut TEKİN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.