Duydunuz mu? Sokakta Satranç Var

0
914

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Sokakta Satranç Var” projesi kapsamında tüm yurtta satranç faaliyeti gerçekleşirken Denizli’de düzenlenen satranç etkinliği renkli ve farklı görüntülere sahne oldu. 

TSF’nin önderliğinde satranç farkındalığını arttırmak ve satrancı toplumun her kesimi ile buluşturmak için her yıl başarıyla düzenlenen “Sokakta Satranç Var” projesi kapsamında düzenlenen satranç etkinliklerinin Denizli durağında bambaşka görüntüler yaşandı. Denizli’nin en güzel yerlerinden olan Çamlık mesireliği ve piknik alanında düzenlenen satranç etkinliklerinde vatandaşlar hem beyin sporu oynadı hem de piknik yaptı.

Tüm yurda yayılan il ve ilçe temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen organizasyonlarla 81 ilin tamamında bir hafta boyunca sokaklarda, parklarda, meydanlarda ve gökyüzünün olduğu her yerde satranç oynanacak. Proje, 15 Eylül 2018 tarihine kadar tüm yurtta hayata geçecek.

AKDENİZ: “SATRANÇ TUTKUNLARI İLE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ.”

Ayşegül AKDENİZ

Denizli Güncel Sağlık’a konuşan Satranç Denizli İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, satrancın yaygınlaşması ve tabana yayılması için yıllardır çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek etkinlik ve projelerle önemli bir aşama kaydettiklerini belirtti. Bundan sonra da satranç tutkunları ile birlikte yürümeye devam edeceklerini belirten Akdeniz, Tüm Denizli halkını satranç oynamaya davet etti.

SEN DE BU COŞKUYA ORTAK OL

Satranç severler, çektikleri proje süresi boyunca yer aldıkları etkinlikleri, fotoğrafları il/ilçe belirterek #sokaktasatrançvar etiketi ile facebook, twitter ve instagram hesaplarından paylaşmaya ve bu coşkuya ortak olabilirler.

SATRANÇ ŞİFA KAYNAĞI

Beynin gelişmesini ve IQ’nun yükselmesine yardımcı olan Satranç, Alzheimer ve zeka geriliğine karşı önleyici şifa kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Hafıza gelişimini de destekleyen Satranç, planlama becerisi ve problem çözme yeteneklerini de arttırır. Özellikle anne ve babaların üzerinde çok titrediği bir durum olan çocukların öğrenim hayatındaki başarılarını da arttırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.