Genç Yaşında Kansere Yenildi

Denizli’de yaşayan 38 yaşında Burcu Galiba isimli genç kadın yakalandığı kansere yenilerek hayata veda etti.

Genç Yaşında Kansere Yenildi
29 Kasım 2020 - 17:03

Edinilen bilgilere göre Burcu Galiba 6 ay önce gittiği Pamukkale Üniversite Hastanesinde akciğer kanseri olduğunu öğrendi. Kanserin son safhasında olduğu belirtilen genç kadının tedavisine ara vermeden başlandı. Çevresinde çok sevilen güler yüzüyle bilinen Burcu Galiba kanserle olan yaşam savaşını yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetti. Genç kadının vefatı ailesi ve sevenlerini gözyaşlarına boğdu. Genç kadın, dün toprağa verilerek sonsuzluğa uğurlandı.

Yazılımcı olarak çalıştığı şirketten, Burcu Galiba için duygulandıran bir paylaşım yapıldı. Şirketten yapılan açıklamada:

''Burcu Galiba bir tanemizdi. Canımızdı. Yıllarca beraber çalıştık. Ayrıldıktan sonra da ayrılmadık. Hep beraber çalışmak için bir bahane bulduk. Canımız arkadaşımızdı. Akciğer kanseri oldu. Çok hızlı ilerledi. Kısa zamanda çok acı çekti. İncecikti, iyice inceldi. Ve gidiverdi aramızdan.

Çok güzeldi, iyiydi. Komikti, ölü güldürürdü. Fırlamaydı, başa çıkamazdınız. Huysuzdu bazı konularda. Öğle yemeklerini zehir etmişti bize bir dönem: Orada kıl çıkıyor buranın garsonu burnunu karıştırıyor şurası kedi sevmiyor. Huysuzluğu da çok komikti tabii.
Soyadı ağalık beylik bitti diye galip ağa olamadığından Galiba idi. Kendi gibi komikti. Yıllarca toplantılarda "Burcu Galiba, Özlem Yumuşak soyisimlerimiz gerçek" diyerek giriş yaptık.

Türkçesi de kendisi gibi güzeldi. Titizdi. Çok canımız yandı. Çok erken öldü. Mukadder abla başta olmak üzere bütün sevenlerine sabır dileriz. Yokluğuna alışamayacağız'' ifadeleri kullanıldı.
 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum