Gençler Pozitif Kalkınma Derneği’nde Buluşacak

0
427

Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGP) Denizli’de yapılacak “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Hedefler” konulu atölye çalışmalarını Pozitif Kalkınma Derneği’nde düzenleyecek.

Küresel Hedefler için dünyanın çeşitli yerlerinde birçok kurum; etkinlikler düzenleYerek farkındalık oluşturuyor. Sürdürülebilir kalkınma hedefi için farkındalık oluşturarak bu hedeflerin yerelleşmesine destek olan Ulusal Gençlik Parlamentosu, Pozitif Kalkınma Derneği (POZDER)‘nin ev sahipliğinde Denizli’de “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Hedefler” konulu atölye çalışmaları düzenleyecek.

Bu kapsamda Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gençler, çalışataylar, sunumlar ve araştırma geliştirme etkinlikleri ile hem küresel hedefler konusunda farkındalık kazanacak hem de ele alınan sorunlar için çözüm önerileri ve proje fikirleri oluşturacaklar.

“AMACIMIZ, KÜRESEL SORUNLAR İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Pozitif Kalkınma Derneği (POZDER)‘nden yapılan açıklamada açlık, işsizlik, çevre kirliliği, eğitim gibi konulara değinildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Derneğimiz olarak ilimizde böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Umarız küresel sorunlarımız olarak kabul edilen; açlık, işsizlik, çevre kirliliği, sağlık, eğitim gibi birçok konuda farkındalık oluşması için vesile oluruz.”

Başvuru Formu İçin Tıklayınız: https://form.jotform.com/83366415478971

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.