Görenler Pamukkale Sanıyor!

0
5953

Van’ın Başkale ilçesindeki travertenlerde oluşan buz tabakası ve sarkıtlar görenleri büyülüyor. Van’ın Dereiçi mahallesindeki 2 bin 400 metre rakımdaki travertenler, doğa harikası görüntüsü ve Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki doğal oluşumlara benzerliğiyle dikkati çekiyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçenin birçok tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındırdığını söyledi. İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapıldıktan sonra turizm, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki proje çalışmalarına ağırlık verdiklerini anlatan Öztürk, bölgenin gelişmesi için özel sektöre de ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.Bazı vatandaşlar, travertenlerde şifalı olduğuna inanılan kükürtlü suya giriyor.

“Allah izin verirse şimdi buralarda turistik tesisler açılırsa, bölge ekonomisine katkı sağlayacağız. İranlılar buraları görmeye gelmek istiyorlar. Van’ın bu açıdan büyük bir potansiyeli var. Arap turistler Karadeniz’e gidip yaylalarda serinlik, yeşillik görmek istiyor. Bizim de Denizli’nin Pamukkale’sini andıran travertenlerimiz var. İnşallah ülkemizde huzurun gelmesiyle devlet buraları turizme kazandıracak.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.