Her Yerde Yapıldı, Çameli Farklıydı

0
589

Çameli Belediyesi Kent Konseyi ve Çameli Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile 5 Ekim Dünya Yürüyüş Günü ve Yaşlılar Haftası dolayısıyla vatandaşların katılımıyla yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı’nca obezitenin azaltılma çalışmaları kapsamında toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini arttırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesi amacıyla Çameli Belediyesi Kent Konseyi ve Çameli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Dünya Yürüyüş Günü düzenlendi.

Çameli Belediyesi Bahçesinden başlayan yürüyüşe Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Toplum Sağlığı Çalışanları, Yaylapınar Mahalle Muhtarı İsmail Koyan, Makedonya’da Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonu olan Denizlili Zafer Koyan, Çameli Kent Konseyi Üyeleri, Atatürk İlkokulu Öğrencileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN ARSLAN: “TEKNOLOJİ GELİŞTİKÇE İNSAN HAYATI HAREKETSİZLEŞİYOR”

Yürüyüşe katılan Başkan Arslan organizasyonun sağlıklı yaşam açısından önemli olduğuna değindi. Arslan: “Bütün halkımızın her gün kendine zaman ayırarak sağlıklı yürüyüş yapması lazım. Spor insanı rahatlatıyor, her yönden sporu tavsiye ediyorum. Herkese örnek olması Hareketli bir hayat için yürüyüş en basit yapabileceğimiz etkinliktir. Herkese örnek olsun diye hep birlikte geldik. Buradaki amaç farkındalık yaratmaktır. Teknoloji geliştikçe insanların hayatı hareketsizleşiyor ve daha duran hale geliyor. Bunu biraz hareketlendirmek için örnek olması için hepimiz yürümeye geldik.” dedi.

YÜRÜMEK İNSANI MUTLU EDER

Çameli Kent Konseyi üyeleri ve Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları ise  yürümenin kalbe ve zihne fayda sağladığını, örnek bir çalışmaya imza attıklarını dile getirdiler. Vatandaşların fırsat buldukça yürümesini tavsiye eden gönüllüler sporla hem kalp hem beyin hem zihin açıldığını ve insanı mutlu ettiğini söylediler.

YAŞLILAR UNUTULMADI

Yürüyüş sırasında Çameli Atatürk İlkokulu öğrencileri yürüyüş güzergahında Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlılarla sohbet ederek karanfil dağıttı. Yürüyüş Çameli Taş Konaklarda son buldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.