Kardiyo Egzersizleri ile Kolayca Forma Girebilirsiniz

0
1335

İnterval antrenman, kardiyo egzersizlerinde temponun belli bir süre en üst seviyeye çıkarılması daha sonra temponun düşürülmesi ile uygulanır.

İnterval antrenmanın ne olduğu anlamak için kardiyo nedir, ne demektir bunu anlamamız gerekir. Kardiyo, dolaşım sistemin etkin çalıştırılarak yani kalp atım sayısının artırılarak yağ yakımının amaçlandığı egzersiz gruplarını tanımlamakta kullanılan bir kelimedir. Kardiyo ile hızlı ve etkili bir şekilde yağ yakmak mümkündür. Düzenli olarak uygulanan kardiyo egzersizleri ile kendinizi kolayca forma sokabilir fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

İnterval kardiyo, kardiyo egzersizlerine ait bir alt grubu temsil eder. Kardiyo egzersizleri içinde en hızlı ve etkili yağ yakma metodu interval kardiyodur. Diğer kardiyo egzersizlerinin aksine interval kardiyo ile daha kısa sürede daha olumlu sonuç almak mümkündür.

İnterval  antrenman şekli metabolizmanızı daha fazla hızlandırır. Normal antrenman esnasında kalori yaktığınız doğrudur Fakat siz antrenmanı bitirdikten sonra metabolizmanız normale dönecektir.

Bunların aksine interval antrenman şeklinde 30 dakika içinde bile yüksek efor harcayacak ve kalori yakacaksınız. Doğru ince ana kas guruplarını çalıştıran hidrolik makinalar ve yoğun interval antrenmanları kombine edilince metabolizmanız 24 – 48 saat arası hızlı çalışacaktır. Vücudunuzun kaslarınıza zarar vermeden yağ yaktığını düşünürseniz istediğiniz sonuçlara ulaşmak çok kısa sürecektir.

Peki interval antrenmanın yararları nelerdir?

-Cok hızlı şekilde terlemenizi ve toksin atmanızı sağlar.

-Vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırır.

-Gün içinde yağ yakımınız devam eder.

-Metabolizmanız hızlanır.

-Kalori yakma hızınız artar.

-Direnciniz ve dayanıklılığınız artar.

-Egzersiz daha eğlenceli hale gelir.

‘Nevin BEYDOĞAN – B-Fit Çamlık Kadınların, Spor ve Yaşam Merkezi’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.