Hiç düşündünüz mü önceliklerinizi?

Hangi değerimiz; diğer değerlerimizi çok etkiler? Böyle soru mu olur demeyin kendi gözünüzden kendinize verdiğiniz değeri bir düşünün “hayattaki öncelikleriniz” sıralamasında siz kaçıncı sıradasınız?

Bunu sakın bencillik ile karıştırmayın, peki ben size biraz yardımcı olayım.

Sağlığınız ve siz olmazsanız aileniz bir bütün olabilir mi?  Siz sağlık problemleri ile uğraşırken aile huzuru devam eder mi veya sağlığınız ve siz olmazsanız çocuklarınızı sevdiklerinizi ne derece etkiler  veya sağlığınız ve siz olmazsanız işinizi ne derece etkiler siz olmazsanız işletmeniz devam eder mi veya iş vereniniz siz sağlıksızsınız ve yoksunuz diye işi mi öteler?

Sağlıklı olmamız hem kişisel yaşam kalitemizi hem de toplumsal yaşam kalitemizi etkiler, kendimizin değerini bilmemiz ve bunu yaşamımıza davranışlarımıza geçirmemiz gerektiğini düşünüyoru.

Bırakalım artık çok klişe bahaneleri ve bedensel, ruhsal sağlığımız için önce kendimize minicik bir zaman ayıralım fiziksel aktivite ile egzersiz ile sağlıklı beslenme ile önce kendimizi sağlığımızı koruyalım.

Emin olun siz kendinize zaman ayırmayıp sağlığınızı yitirdiğinizde kimse karşınıza geçip bunu kendisi için yaptığınızı söyleyip sizi alkışlamayacak.

Örneğin eşiniz karşınıza geçip ‘’hep bizi düşündün, hiç kendini düşünmedin sadece bize zaman ayırıp kendin için bir talepte bulunmadın, seni alkışlıyorum, şu an sağlığın yok artık, sana teşekkür ederim” demeyecek…

Çocuğunuz karşınıza geçip, “aman ne iyi oldu, maddi ve manevi bana yetişebilmek için kendini ikinci plana attın, umursamadı, şu an sağlıksız bir annem/babam var” diye mutlu olmayacak…

İşiniz siz sağlıksızsınız diye başkaları tarafından devam edip sürecek,

Hayattaki değerlerimize anlam katabilmek için kendimize ihtiyacımız var.

Hayatta Sağlık ve Sevgi ile ilerleyin bahanelerle değil!

‘Nevin BEYDOĞAN – B-Fit Çamlık Kadınların, Spor ve Yaşam Merkezi’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.