Kısıtlamalar Kademeli Olarak Kaldırılabilir

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, kısıtlamaların vaka sayılarının binli rakamlara düşmesi ile kademeli olarak kaldırılabileceğini ifade etti.

Kısıtlamalar Kademeli Olarak Kaldırılabilir
23 Ocak 2021 - 15:00
Reklam
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yaptığı açıklamada: ‘’Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile hafta içi uygulanan saat kısıtlamasının vaka ve hasta sayısının düşmesinde büyük etkisi var. Sokak kısıtlamalarının hem vaka sayısında hem de hasta sayısının azalmasında etkisinin çok olduğunu hepimiz gözlemledik. Onun için kısıtlamaların kalkması için acele etmemek gerekiyor; ama peyderpey vaka sayısı, hasta sayısı daha aşağıya yöneldiğinde elbette bunların kalkması gündeme gelebilir.

İlhan, "Yakın zamanda, belki hafta içi kısıtlamaları biraz ileri olacak şekilde 00.00'a çekilebilir. Hafta sonu ise bir gün kısıtlama söz konusu olabilir" ifadelerini kullandı.
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif


Kafe Ve Restoranlar
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif

Kafe ve restoranlar hakkında da konuşan Prof. İlhan: ‘’kafe ve restoranların faaliyete girmesi için ise vaka sayısında 2 bin rakamını işaret etti. İlhan, "Restoranların kafelerin ne zaman açılacağının kararını İçişleri Bakanlığı veriyor. Şu an net bir şey söyleyemesek de binli, 2 binli vaka sayılarını görmemiz daha doğru olacaktır. Vatandaşlarımızın vakaların ve hasta sayılarının daha da aşağıya gelmesi için bir an önce normal hayata daha rahat döneceğimiz mümkün’’ diyerek sözlerini noktaladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum