Koronavirüse Karşı Çay İçin

Amerikalı Doktor. Leo Galland, siyah çayın içerisinde bulunan bazı maddelerin virüsün çoğalmasını engellediğini belirtti ve koronavirüsten korunmak için çay içilmesi gerek dedi.

Koronavirüse Karşı Çay İçin
01 Mart 2021 - 17:57
Habertürk’ün yaptığı habere göre Amerikalı Doktor. Leo Galland, tüm dünyayı etkileyen koronavirüse karşı alınması gereken önlemler hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsün kişinin sadece bağışıklık sistemini değil metabolizmasını da etkileyen bir virüs olduğunun altını çizen Galland, “Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında. Dolayısıyla metabolizmanızı iyileştirecek bir beslenme düzeni koruyucu olacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bununla ilgili kanıtlar var. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. İlk yapmanız gereken, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek”  diyerek koronavirirüse karşı beslenme önerilerinde bulundu.

“Çay Koronaya Karşı Etkili”

Çay içmek, Covıd-19’la olan yaşam savaşımızda oldukça faydalıdır diyen Galland, “Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapan insanların Covid-19’a yakalanma ihtimali daha düşük. Bunun nedeni ise melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisi” ifadelerinde bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum