LÖSEV’e Destek Olun!

0
493

LÖSEV İzmir İrtibat Ofisi Türkiye’de bir ilk olan ve bu yıl 6-9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen “Denizli Anne ve Çocuk Festivali”’nde tedavi gören çocuklarının annelerinin el emekleriyle üretilen ürünlerden oluşan LSV DÜKKAN standı ile yerini aldı.

LÖSEV 1998 yılından beri lösemi ve kanser hastası çocukların yanında olmaya devam ediyor. Bu zorlu mücadelede tedavilerini üstlenmekten, konaklamalarını sağlamaya, eğitimlerine devam etmelerine, tedavi sürecinde kopmak zorunda kaldıkları sosyal hayatlarına tekrar adapte olmalarına kadar her anlarında onlara destek oluyor.

Sağlık konusundaki bu çalışmalara ek olarak LÖSEV, çocukların ailelerinin – özellikle de annelerinin-  hayata tutunma çabalarına destek olmak amacıyla faaliyete geçirdiği LSV DÜKKAN Anne Atölyeleri ile hem annelerin rehabilite süreçlerine katkıda bulunuyor; hem de onları birer meslek sahibi yapıyor.

Pek çok kamu kurumu, özel sektör firmasının yanı sıra okullarda ve geleneksel etkinliklerde de açılan bu stantlar ile kayıtlı lösemi hastası çocukların tedavi ve eğitim masraflarına da katkı sağlanıyor.

LÖSEV 30.000’den fazla hastaya desteklerini Ankara’da bulunan Vakıf merkezi, %92 iyileşme oranına sahip olan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü Konaklama Merkezi, LÖSEV Koleji, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Kayseri, Samsun ve Adana’da bulunan ofisleri aracılığıyla gönüllü ve  bağışçıların katkılarıyla ücretsiz olarak veriyor. Ayrıca tüm bu çalışmalarda birer LÖSEV gönüllüsü olarak yer alıp bu etkinliklerin parçası olmak isteyen kişiler 0(232) 381 66 44 – 0(232) 520 85 20 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşıp, iyiliğe ortak olabiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.