Parola “Temiz Toplum”

0
558

Çameli Belediyesi Kent Konseyi ve Çameli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Çameli’deki ilkokul çağındaki öğrencilere hijyen eğitimi verildi. “Suya Sabuna Dokunun Temiz Olun” temasında bulunarak farkındalık yaratmayı amaçlayan eğitimde minik öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi. 

Akıcı ve verimli geçen eğitimden sonra  kişisel bakım alışkanlıklarını kazandırmak amacıyla öğrencilere sabun ve tırnak makası dağıtıldı. Çameli Belediyesi Kent Konseyi Sağlık Grubu Başkanı ve Çameli Toplum Sağlığı Merkezi görevlisi hemşire Süleyha Dönmez Ali Sağ hijyen konusunda bilgilendirme yaptı. Bu Proje ile öğrenciler teorik olarak anlatılan kişisel temizliğin önemini dağıtılan temizlik seti ile uygulamalı olarak öğrenecek ve uygulayabilecekler.

CENGİZ ARSLAN: “SAĞLIKLI TOPLUMUN TEMELİ EĞİTİMDEN GEÇER”

Cengiz ARSLAN

Farkındalık eğitimine katılarak destek veren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan şunları kaydetti:

“Güzelyurt İlkokulunda gerçekleştirilen hijyen eğitimi temiz ve sağlıklı bir toplum oluşturmanın temelinin çocuk eğitiminden geçtiğine inanarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlinlikte, öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de sabun kullanımı başta olmak üzere başlıca sağlıklı yaşam ve hijyen konularında bilgi sahibi oldular. Öğrencilerimiz, kendilerine sunum yapan eğitim görevlilerine suya sabuna hem dokunup, hem de haşır neşir olacaklarına dair söz verdiler.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.