PASVAK Hizmete Devam Edecek

0
88

PASVAK corona virüs salgınına karşı önlemini alarak vatandaşlara vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için alternatif çözüm yollarını buldu.

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), corono virüs salgınına karşı tedbirini aldı. 1233 ihtiyaç sahibine sıcak yemek hizmeti sunan PASVAK, coronavirüs sebebiyle bu sefer hizmet şeklini değiştirdi. İhtiyaç sahiplerinin kaygıları üzerine sosyal teması en aza indirecek formülü bulan PASVAK yöneticileri sıcak yemek yerine bundan sonra iaşe yardımına başlayacak.

PASVAK Aşevi’nden kamuoyuna yapılan açıklamada virüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşın kaygılarına ortak olduklarını, kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde çalışmaları sürdürdükleri kaydedildi. Gelişmelerin dikkatle takip edildiği ifade edilen açıklamada “Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri en büyük temennimizdir.” denildi.

“PASVAK Bunu 16 Yıldır Sunuyor”

Corona virüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz günlerde alınan güvenlik tedbirleri kapsamında belli yaşın üzerindeki vatandaşların temel ihtiyaçlarının belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar aracılığı ile karşılanması gündeme gelirken PASVAK’ın 16 yıldır sivil toplum hizmetini yerine getirmesi takdir topladı. 1200 kişiye her gün iki öğün yemek ve üç çeşit sıcak yemek ve ekmek hizmeti sunan PASVAK tam zamanlı çalışan gıda mühendisi gözetiminde halka güvenle hizmet sunuyor.

İaşe Ürünleri Belli Oldu

Sıcak yemek desteğini iaşe yardımına geçen PASVAK’ın dağıtacağı ürünler belli oldu. Nohut, makarna, pirinç, bulgur, un ,süt, yağ, salça, kavurma ve Trabzon ekmeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.