PAÜ’de Şiddete Karşı Dev Etkinlik

0
1284

Pamukkale Üniversitesi kadına şiddete “dur” diyecek.

Denizli Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi’nin Pamukkale Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi Psikoloji ve Sanat Topluluğu ile ortaklaşa düzenlediği; Denizli Sanayi Odası, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi Psikoloji ve Sanat Topluluğu’nda destek verdiği “Güçlü Kadın Şiddetsiz Yaşam Avrupa Birliği Yanımızda” etkinliği 25 Kasım Cuma günü Pamukkale Üniversitesi İ.İ.B.F. A Blok Konferans Salonu’nda saat 13:30’da başlayacak.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde uzmanlarla söyleşi ile başlayacak etkinlik, bir film gösterimi ve film analizi oturumu ile son bulacak.

Söyleşide, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysun Özşahin ve Psikolog Şebnem Dal Üzülmez ile kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddeti, şiddet türlerini, şiddetin toplumda yarattığı sosyolojik ve psikolojik etkileri konuşulacak.

Ardından başrolünü Sibel Kekilli’nin üstlendiği Türk – Alman yapımı Feo Aladağ’ın yönetmenliğini yaptığı ve çok sayıda ödüle layık görüşmüş “Ayrılık” adlı filmi gösterime sunulacak.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Bölümü öğrencilerinin yönettiği Psikoloji ve Sanat Topluluğu ile film analiz edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.