Pozitif Kalkınma Derneği Kuruldu

0
1012

Pozitif Kalkınma Derneği (POZDER) sivil topluma hızlı bir giriş yaptı. 

Denizli’nin çiçeği burnunda sivil toplum örgütü POZDER, çalışmalara başladı. Toplumun her kesiminden bireylerinin sosyal yaşantılarına ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunabilecek her türlü aktivite, organizasyon ve projeler geliştirmeyi amaç edinen POZDER, insan odaklı ve çağdaş anlayışla evrensel hukuka saygılı, dayanışma ve gönüllülük esasına dayalı bir kuruluş olarak dikkatleri çekmeyi başardı.

Eğitime Önem Veriliyor

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor, Yarını Kodlayanlar, Uzayda Türkler Var, Paramı Yönetebiliyorum gibi uluslararası projelerin Denizli ayağını yürüten POZDER tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitimler büyük ilgi topladı. POZDER bünyesinde ayrıca Kodlama-Robotik, İngilizce – Speaking Club, Etkili Hızlı Okuma – Diksiyon, Hafıza Geliştirme, Zeka Oyunları, Matematik, Hemsball, Satranç, Tenis eğitimleri düzenlenmektedir.

 

Gençler Her Zaman Öncelik

Toplumun gelişmesi ve kalkınmasının gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmesinden geçtiğini belirten POZDER yönetimi, gençlerin sorunlarına çözüm üretebilecek çalışmalara imza atacaklarını belirtti. Proje odaklı düşünen ve gönüllülük bilincini her alanda ortaya koyan bir gençlik hayal ettiklerini belirten yönetim ilk adımı artı. POZDER’den yapılan açıklamaya göre en kısa zamanda Proje Döngüsü Eğitimi verilerek gençlerin ulusal ve uluslararası projelerin bir parçası olması sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.