“Spor Yaparken Sağlığınızı İhmal Etmeyin”

0
4370

Denizli’de fitness ve vücut geliştirme denince ilk akla gelen spor merkezlerinden biri olan Twenty Fitness Club’un sahibi Davut Bulut kapılarını Denizli Güncel Sağlık ailesine açtı.

Denizli’nin son yıllarda sosyal ve ekonomik ilerlemesine paralel olarak şehirde spor kültürü ve farkındalığı da gelişme gösterdi. Sağlıklı ve bilinçli spor yapmak amacıyla fitness salonlarına akın eden vatandaşlar için Denizli Güncel Sağlık ekibimiz konuya el attı. Denizli’nin saygın spor merkezlerinden biri olan Twenty Fitness Club‘un girişimcisi, Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu İl Temsilcisi ve Milli Sporcu Davut Bulut ekibimize kapılarını açtı. Spor kariyerinden girişimcilik faaliyetlerine, sağlıklı ve bilinçli spor yapmanın püf noktalarına kadar her şeyi anlatan Bulut, Denizli halkını soru, istek, görüş ve öneriler için Twenty Fitness Club‘a davet etti.

İşte Davut Bulut İle Röportajın Tamamı:

Davut Bey önce sizi tanıyalım, Davut Bulut Kimdir?

Davut BULUT

Vücut Geliştirme ve Fitness branşında 12 yıldır faaliyet gösteriyorum. 20 yıldır da spor geçmişim var. Vücut Geliştirme branşına uzun yıllar hizmet verdim. Türkiye 3.’sü, 5.’si, 6.’sı olarak ülkemizi ve ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ettim. Ana branşımın yanında Atletizm ile de ilgilendim. Güreşte Türkiye Şampiyonluğu elde ettim. Denizlispor’da alt liglerde dört yıl futbol oynadım. Vücut Geliştirme ve Fitness 2. Kademe Antrenörlüğü sertifikası sahibiyim. Alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından spor beslenmesi ve ilk yardım eğitimi aldım. Sporcu bir aileden geliyorum.

12 yıllık fitness ve 20 yıllık spor geçmişinizin yanında Dünya şampiyonu bir babanın hem evladı hem de öğrencisi olarak Kudbettin Bulut (baba)’u nasıl tarif edersiniz.

Kutbettin BULUT

Babam 30 yıldır vücut geliştirme camiasında Milli Sporcu olarak ülkesine hizmet ediyor. Dünya, Avrupa ve defalarca Türkiye şampiyonluğu yaşamış biri olarak O’ndan aldığımız enerji ve  destekle Twenty Fitness Club‘u kurduk. Bunu sadece biz değil üyelerimiz de yakından hissediyor. Babamın aynı zamanda Buharkent’te kendine ait fitness salonu da var.Başarılı bir spor girişimcisi olarak dikkat çekiyorsunuz. Üyeleriniz ile bağlarınız kuvvetli. Yıllardır sizi tercih eden üyeleriniz var. Bu istikrarın sırrı nedir?

12 yıllık fitness işletmeciliği birikimimiz ve 4 yıldır da Twenty fitness Club tecrübemiz üyelerimizin bizi tercih etmesindeki en büyük nedenlerden biri. Birçok spor salonundan farklı olarak bire bir hizmet veriyoruz. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarımız da isabetli adım atmamızı sağlıyor. Yıllardan gelen birikimimiz bize müşteri memnuniyetinin klişe bir söz olarak kalmayıp önce insan sağlığı anlayışıyla hareket etmemizi öğretti. Üyelerimize boş vaatler vermediğimiz gibi tesisimize gelen her birey spor motivasyonu alıyor. Bütün bunlar halkımızın yoğun ilgisinin başlıca nedenlerinden biri.

Denizli’de son zamanlarda nitelikli spor yapan kitle arttı. Bu talebe hitap eden birçok spor merkezi de var. Ancak görüyoruz ki yanlış yönlendirme, çeşitli nedenlerle sporcu yaralanmaları ve daha kötü sakatlıklara sebebiyet verebiliyor. Twenty Fitness Club olarak böyle istenmeyen durumlarla karşılaştınız mı? 

Spor salonundaki en önemli faktör antrenördür. Antrenörün özgeçmişi yapılacak olan antrenmanların aynasıdır diyebilirim. Ne kadar iyi bir antrenör ile çalışılırsa o kadar iyi sonuç alınır. Her bireyin farklı motivasyonu ve anatomisi var. Genç, yaşlı, kadın erkek, çocuk, spor yapan ve yapmayan gibi farklı özellik ve nitelikteki bireylere uygun çalışmaları planlayarak onlara doğru yolu göstermek gerekir. Twenty Fitness Club ailemiz olarak alanında uzman antrenörlerle çalışıyoruz. Egzersiz ve beslenme uzmanı çalışma arkadaşlarımız var. Bunlar dışında temizlik ve hijyene de önem veriyoruz. Bütün bunlar doğru teşhis koymamıza yardımcı oluyor. Böylelikle sporcu yaralanmalarını en aza indiriyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı? 

İnsanlar sporu sadece kilo almak ya da vermek amacıyla değil de sağlıklı ve mutlu bireyler olmak için yapmalıdır. Twenty ailesi olarak her türlü desteğe hazırız. Sadece üyemiz olarak kayıt yapmak için değil aklınıza takılan her türlü sorulara cevap bulabilmek için bizi her zaman arayabilirsiniz. Tabi bu röportajı bize sunup vatandaşlarımıza doğru bilgileri ulaştırmamıza vesile olduğunuz için Denizli Güncel Sağlık‘a da teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.