Türkiye Geneli Tam 25 Araştırma Görevlisi

0
439

15-16 Eylül 2018 tarihlerinde PAÜ Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığının ev sahipliğinde, Adli Tıp Uzmanları Derneğinin desteğiyle “Postmortem Kalp Okulu” adlı bir eğitim programı düzenlendi.

PAÜ Hastanesi Adli Tıp AD. Başkanı Prof. Dr. Kemalettin ACAR eğitim hakkında bilgi verdi; Türkiye genelinde farklı illerden toplam 25 adli tıp araştırma görevlisinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimin programlanmasında ve uygulanmasında Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Doç. Dr. Ayşe KURTULUŞ DERELİ, Dr. Öğ. Üye. Volkan ZEYBEK, Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Asuman KAFTAN, Doç. Dr. Doğu KILIÇ ve KBB Anabilim Dalı öğretim üyesi/Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Orhan KARA görev aldı ayrıca Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzün büyük destek ve katkıları oldu. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan ERSOY da programımıza eğitimci olarak önemli katkıda bulundular.

Katılımcılar iki gün boyunca kardiyak ölümlerin postmortem değerlendirmesi konusunda son derece detaylı bilgi ve beceri edinme şansı bularak, bu konuda teorik derslerin yanında bireysel beceri edinme uygulamalarına da katılmışlardır. İki günlük yorucu ve yoğun eğitimin sonunda tüm misafirlerin Denizli ve PAÜ’den son derece memnun olarak ayrıldılar.Prof. Dr. Kemalettin Acar koyun kalbi bağışlayarak eğitime  katkı sağlayan Sabanoğlu Entegre Tesisleri Yönetim Kuruluna da teşekkür ederek yeni eğitimleri planlayacaklarının da bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.