“Veriler COVİD-19 Tanısını Esas Almıştır”

0
190

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, her gün açıkladığı koronavirüs salgını verileri ile ilgili eleştirilere açıklık getirdi: “İddialar asılsızdır.”

Türkiye, corona salgınına karşı mücadelesini sürdürüyor. Yurt genelinde alınan önlemlere karşın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu salgın ile ilgili verileri her gün kamuoyu ile paylaşıyor. Eleştirilere de maruz kalan Koca, son günlerde açıklanan veriler arasında tutarsızlık olduğu iddialarına açıklık getirdi.

Dr. Fahrettin Koca: “Gerçekleri Çarpıtmayın”

Dr. Fahrettin KOCA

Sosyal medya aracılığı ile eleştirileri yanıtlayan koca şunları kaydetti: “Sosyal medyada yer alan, açıkladığımız verilerde tutarsızlık olduğu yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. Açıklanan sayısal veriler, kanıta dayalıdır. Doğrudan COVİD-19 tanısını esas almıştır. Veriler, anlık gerçek verilerdir. Gerçekleri çarpıtmanın kimseye faydası yoktur.”

“23 Kişi Hayatını Kaybetti”

Coronavirüs ile ilgili bugünkü sonuçları açıklayan Koca, 29 Mart tarihinde 1815 vaka tespit edildiğini ve 23 vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi. Böylelikle toplam vaka sayısı 9217 olurken 131 kişi de yaşamını yitirmiş oldu. Uyarıları dikkate alan ve sokağa çıkmayan vatandaşlara teşekkür eden Koca, herkesin tedbirlere daha sıkı uymasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.