Cennet Doğru

Cennet Doğru

Cennet Doğru'nun Tüm Makaleleri

Firuze Taşı / Cennet Doğru

13 Şubat 2021 - 19:05

19 Şubat &20 Mart arasında doğanlar
Hayvan: Puma
Bitki: Sinir otu
Maden: Firuze
Renk: Mavi- Yeşil
Element: Su
Kızılderililer, firuzeye " Gökyıldızı" derlermiş. Firuze taşında birçok gizemli gücün saklı olduğu söylenirmiş. Fizure taşı kem göz ve kazara karşı taşınırmış. Aynı inançlada atların düşme ve yaralanmalardan korumak icin eyerlerine firuze takılırmış.
Savaş kalkanlarının üzerinede işlenirmiş.
Kızılderililer bu tarihler arasında doğanlara puma insanları olarak belirtmişler.
Puma insanları özellikleri ;
Puma insanları da taşları gibi birçok olağanüstü güce sahiptirler. Bu insanlarda bir tür doğal ilaç hazinesi saklıdır ve onun yardımıyla yaşamın ve evrenin çeşitli gizemlerini çözebilirler.
Tıpkı firuze gibi onlarda gökyüzü insanıdır. Diğer insanların fark edemediği seyleri görebilirler. Ama gerçek renklerini gösterebilmeleri için taşları gibi cok iyi işlenmiş olmalıdırlar. Gerekli yaşam deneyimiyle kendilerini geliştirme ve işleme konusunda sağlam bir isteğe sahip olmazlarsa, bu insanların doğal gücleri kendilerine karşı dönüşür, kaprisli, melankolik insanlar haline gelirler.
Puma insanlarının bitkiler alemindeki totemi, şifalı bir bitki olan sinir otudur. Sinir otu ağrı kesici, kanı temizleyici ve panzehirdir. Eski, yeni yaraları, kesikleri ve böcek ısırmalarını anında geçirir. Mide, böbrek, mesane iltihap ve agrılarının tedavisinde yararlı olduğu kanıtlanmıştır.
Puma insanları, sinir otu yapraklarını sirkeye yatırır, sonra bir gece kurumaya bırakıp ayakkabılarını giymeden önce ayaklarının uzerine koyarlarsa çok rahat ederler, çünki bu insanlar sık sık ayak ve bacak rahatsızlığına yakalanırlar.
Puma insanlarının renkleri mavi ve yeşildir. Maviyle yeşilin karışımı, ruhla kişilik, yer ve gök arasında dengede kalmak için puma insanlarına gereklidir.
Sinir otuna düşkünlüğüm boşuna değilmiş. Benim şifalı bitkim imiş. Yüzükte şurada dursun bir ara alıp takacağım
Cennet DOĞRU
Çiftçi

YORUMLAR

  • 0 Yorum