Yüz Yüze Eğitim Sürecinde Öğrencilerin Uyumu Nasıl Olacak?

Eğitim Uzmanı Barış Balcı, yüz yüze eğitim sürecinin başlamasından dolayı öğrencilerin okul yaşamına uyumu hakkında açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...

Yüz Yüze Eğitim Sürecinde Öğrencilerin Uyumu Nasıl Olacak?
13 Ekim 2020 - 19:40
Yaşanılan pandemi süreci içinde eğitimde yeni bir döneme girildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla okullarda yüz yüze eğitim süreci kısmen uygulanmaya başlandı. Ders ve dinlenme sürelerinde ve konularda sürece özgü yöntemler kullanıldı. 

Balcı: "Saf Bilgi Öğrencilerin Duygusal Gereksinimlerini Karşılamakta Yetersiz"
hangi-sebze-ve-meyve-hangi-mevsimde-yenir-filmora.gif

Bu bilgiler ışığında Denizli Güncel Sağlık ekibi olarak pandemi sürecinde öğrencilerin okul yaşamına uyum sürecini Eğitim Uzmanı Barış Başcı'ya sorduk. Öğrencilerin uzun süre okullardan uzak kalmasının altını çizen Balcı: "Yaşamımızı anlamlandıran eğitim ve öğretim faaliyetlerinin kıymeti pandemi sürecinde kendini net bir şekilde ortaya koydu. Bireylerin kendi gelişimlerini sürdürebilmesi ve sosyalleşmesi için okullar çok önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin bu dönemde eğitim hayatımıza katkıları olduğu mutlak. Fakat saf bilgi ile başbaşa kalan öğrencilerin duygusal gereksinimlerini karşılamada oldukça yetersiz kaldığını düşünüyorum. 7 ay gibi uzun bir aradan sonra okullarına kısmen de olsa kavuşan  öğrenci, öğretmen ve aileler çok mutlu oldular. Yeni eğitim ve öğretim sürecinin hepimize güzellikler sunmasını diliyorum. Sağlıcakla kalın." dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum