Denizli'nin sevilen yazarlarından Raşit Öztürk, yeniden Güncel Sağlıkta yazılarını kaleme alacak. Güncel olayları kendine has üslubu ile yorumlayan yazar yine toplumu ilgilendiren ve ışık tutan yazılarını yazmaya devam edecek.

Denizlide sıcak hava alarmı... Berna Öztürkten uyarı geldi Denizlide sıcak hava alarmı... Berna Öztürkten uyarı geldi

Tekrar yazılarını yazmaya başlayan Öztürk şunları kaydetti:

"16 Ekim 2021 den beri ara vermiş olduğum haftalık yazılarıma şehrimizin en çok okunan haber sitelerinden birisi olan Denizli Güncel Sağlık internet sitesinde bu gün itibarı ile tekrar başlıyorum. Geçtiğimiz beş buçuk ay süresince yeni çıkacak olan romanım Kanlı Değirmen in yeniden okumasını yaptım ve düzeltmeler ve ilaveler için bolca zaman buldum. Haftalık yazılarımı ise kendi bloğumda yazmaya devam ettim.
​Düzenli olarak haftalık köşe yazısı yazmak büyük sorumluluk ve özen isteyen bir iş elbette. Son yazdığın yazının üzerinden birkaç gün geçince yeni yazını yazmanın telaşı sarar insanı. Hangi konuyu yazsam diye düşünürsün, o hafta yazmayı istediğin yazı, ulusal yayın yapan bir gazetenin ya da internet haberciliği yapan bir sitenin yazarı tarafından yazılmış olur, tekrara düşmemek için o konuyu yamaktan vazgeçip başka bir konu ararsın.


​Bazen hiç istemediğin halde yazdığın bir konu o konuda farklı düşünen bir arkadaşını üzer, sen de üzülürsün. Hiçbir kişinin, kuruluşun, siyasi görüşün, düşüncenin tarafı olmasan da seni mutlaka bir tarafta ilan edenler olur, derdini anlatmak istesen de kimse anlamaz.
​Sonuç olarak her konuda bu kadar çok bölünmüş bir ülkede yazı yazmak zor zanaattır. Ne kadar zor olursa olsun bildiğim her konuda, tarafsız bir şekilde, kimseyi aşağılamadan, karalamadan, ötekileştirmeden yazmaya devam edeceğim."

Editör: TE Bilisim