1 gün önce Sivil Toplum • 10 Aralık 2023 - 15:54

Birinci derece deprem bölgesi olarak bilinen Denizli'de afetlere hazırlık çalışmaları sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, insanlarımızın can güvenliğinin yanı sıra en sağlıklı şekilde kurtarılmasına yönelik gönüllü ordusuyla birlikte afetlere karşı yıllardır mücadelesini sürdüren AKUT'a operasyon merkezi açtı. İşte ayrıntılar...

2 gün önce Gündem • 09 Aralık 2023 - 11:26

Denizli Çal Devlet Hastanesi'nde Çocuk Servisi bölümü devletin olanakları ve halkın desteği ile birlikte çocuk hastalara hizmet veriyor. Hastane uzun süreli hastalar için de yeterli kapasiteye sahip. İşte ayrıntılar...

3 gün önce Eğitim • 08 Aralık 2023 - 20:03

Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO) Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğretim elemanlarının düzenlediği ‘‘Küçük Parametreler Ne Kadar Büyük Veriler Oluşturabilir?’’ adlı bir söyleşi gerçekleştirildi.

4 gün önce Spor • 07 Aralık 2023 - 20:12

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (PAÜ SBF), Cumhuriyetin 100. yılında beden eğitimi ve sporu anlamak ve de kutlamak adına düzenlediği konferans kapsamında, spor bilimleri alanında önde gelen isimlerden Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan'ı ağırladı.

5 gün önce Gündem • 07 Aralık 2023 - 00:22

Ülke geneli saygınlığı ile bilinen Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda deprem hakkında açıklamalarda bulundu. 18 il sayan ve bu illerin kaderinin Hatay ve Kahramanmaraş gibi olacağını söyleyen Görür, anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Naci Görür'ün saydığı iller arasında Denizli'de var.

6 gün önce Kişisel Gelişim • 05 Aralık 2023 - 17:52

Eğitim Danışmanı Barış Balcı, küçük yaşta sorumluluk alan ve zorluklarla mücadele etmeyi öğrenen çocukların akademik yaşantısında daha başarılı olduğunu söyledi. Çocuğun önünden engelleri kaldırmanın, ödevlerini onun yerine yapmanın doğru olmadığını kaydeden Balcı, “Çocuk küçük yaşta kendi sorunlarını aşmayı öğrenmeli” dedi.

1 hafta önce Çevre • 04 Aralık 2023 - 21:59

Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir yaşam alanı kazandırdı. Zeytinköy Mahallesi’nde 3 bin metrekare alan içine yapılan parkta,  yürüyüş ve koşu yolu, açık alan spor aletleri, çocuk oyun ve dinlenme alanları bulunuyor.

1 hafta önce Sivil Toplum • 03 Aralık 2023 - 19:06

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen programda sahne alan engelliler, izleyenlerden büyük alkış topladı.

1 hafta önce Beslenme • 03 Aralık 2023 - 09:56

Diş macunu adeta hayatımızın bir parçası. Ağız ve diş sağlığı ve estetik görünüm açısından da artık insanlar diş macunu kullanmak konusunda daha bilinçli. Diş macunundan 10 kat daha fazla etkili olduğu iddia edilen o meyvenin kabuğu ise şifa deposu işte ayrıntılar...

1 hafta önce Özel Bireyler • 02 Aralık 2023 - 20:51

Merkezefendi Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla üçüncü kez düzenlediği ‘Engelsiz Fest’ başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kötü günlerimizde de hep beraber olduk, iyi günlerimizde de. Özel bireylerimiz ile bizler adeta bir aileyiz” dedi.