Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kısa süre sonra temelini atacakları Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nin Denizli'ye çok yakışacağını vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yok” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak engellilere yönelik her alanda pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydetti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün farkındalık oluşturması açısından önemli olduğunu belirterek engelli bireyler ve ailelerine her alanda destek vermeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Zolan, engellilerin spordan eğitime, sanattan bilime başarılarının her geçen gün artması için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile önemli çalışmalara imza attıklarına dikkati çekti.

Denizli Valiliğinden orman yangınları ile ilgili rahatlatan açıklama Denizli Valiliğinden orman yangınları ile ilgili rahatlatan açıklama

Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi Denizli'ye çok yakışacak

Kısa süre sonra temelini atacakları Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nin çok özel bir proje olduğunu ve Denizli’ye çok yakışacağını ifade eden Başkan Zolan şunları kaydetti: "Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi’nin inşasını tamamlayarak hizmete alıp bu güzelliği Denizli’mize kazandırmak istiyoruz. Merkezimiz tamamlandığında sadece Denizli’de değil, Türkiye’de ses getirecek bir tesis olacak. Birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu vesilelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelsiz bir yaşam için farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli kardeşlerim ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Editör: Denizli Güncel Sağlık