Teknoloji bağımlılığına karşı ebeveynlere ve öğrencilere düşen sorumluluklar var Teknoloji bağımlılığına karşı ebeveynlere ve öğrencilere düşen sorumluluklar var
Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat ATİK başkanlığında COVİD-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı. 

İçişleri Bakanlığı'nın “Covid-19 Ek Tedbirler” konulu yazısına istinaden; şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımacılığına ilişkin düzenlemeler getirildi. Ayrıca lokanta, restoran, kafe ve benzeri işletmelerin müzik faaliyetlerine getirilen kısıtlamalar getirilerek yeni önlemler alındı.

Fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesinin hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atmasına neden olduğu belirtilen açıklamadan sonra şu kararlar alındı: 
  • Ülke genelinde (meskenler hariç olmak üzere) tüm alanlarda istisnasız maske takma zorunluluğu getirilecek
  • Fiziki mesafe kuralının uygulanamayacağı toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmasına müsade edilmeyecek. Ayrıca koltuk kapasiteleri seyreltilmiş otobüsler gibi toplu taşıma araçlarında ise fiziki mesafe kuralına aykırı olunmayacak şekilde ayakta yolcu alınmasına izin verilecek.
  • Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere riayet etmeyenlere uygulanan idari para cezalarının tahsili konusunda Kaymakamlarca yerine getirilecek.Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemleri başlatılacak.