Uluslararası Yarışmada Üniversite Hastanesine Birincilik Ödülü Getirdi Uluslararası Yarışmada Üniversite Hastanesine Birincilik Ödülü Getirdi
Bakan Kurum Can Kayıplarını Açıkladı
İzmir’de 2 gün önce gerçekleşen, Denizli ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrası şu ana kadar 902 artçı deprem olduğunu, can kayıplarının 62’ye yükseldiğini ve yaralı sayısının ise 940 olduğunu belirten Bakan Kurum, 722 kişinin taburcu olduğunu, 218 kişinin tedavisine devam edildiğini ve 8 kişinin ise yoğun bakımda olduğunu belirtti. Açıklamalarına devam eden Kurum: Eşyalarını alamayan vatandaşlara 30 bin lira yardımda bulunacaklarını söyledi.
 
104 Vatandaşımızı Enkazdan Yaralı Bir Şekilde Kurtardık
Arama faaliyeti yapılan, 17 binanın 9'unda çalışmalarını tamamladıklarını belirten Kurum, 8 binada çalışmalarımız devam ediyor. Hasar tespit çalışmalarına başladık. Amacımız öncelikli olanları 2-3 gün içerisinde yapmak hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şuan için hasar tespit çalışmalarında acil yıkım sayımız 41'e ulaştı.

İnşaat Çalışmalarımızı Yürütüyoruz
Arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra eş zamanlı inşaat çalışmalarının da yürütüldüğünü belirten Kurum, inşallah 1 ay sonra burada inşaat çalışmalarına başlamış olacağız. Aile Bakanlığımız ve Kızılay tarafından Valiliğimize gönderildi. Bugün itibarıyla yardımları göndermeye başladık. Bugün Bayraklı'daki 24 mahallemizin muhtarıyla bir araya geldik. Bayraklı'daki 24 mahallemizin her birinde Afet Koordinasyon Çadırı kuruyoruz dedi.