Çal Devlet Hastanesi'nde 8 yataklı 24 saat hizmet sunan Çocuk Servisi'nde, özellikle uzun süreli tedavi alması gereken çocuk hastalara hizmet veriyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve hemşireler ile birlikte yetişkin hasta hizmetlerinden tamamen izole ve farklı bir bölümde çocukların takip ve tedavilerini en iyi şekilde yürütmek için sağlık ordusu görev yapıyor.

Çal Devlet Hastanesi 2001 Yılından Bu Yana Varlığını Sürdürüyor

Daha önce Sağlık Grup Başkanlığı binasında Sağlık Merkezi olarak hizmetine devam etmekte olan Çal Devlet Hastanesi 2001 yılında Çal Devlet Hastanesi bünyesine geçerek Sağlık merkezi personeli ile birlikte Çal Devlet Hastanesi binasına taşındı.

Hastane Denizli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veriyor. 2001 yılında 50 yataklı olarak hizmete açılan bina 2008 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hastanede uzman doktor eksikliğinden dolayı hasta yatış oranının düşüklüğü sebebiyle diğer ilçe hastaneleri gibi yatak sayıları azaltılarak 33 yatağa, 2010 yılında da 25 yatağa düşürülmüştür. Halen 25 yataklı olan hastanede acile başvuran hastaları gözlem amacıyla takip edilen  5 adet de acil müşahede yatağı bulunmaktadır.

Denizli zabıtasından klima kullanmayan şoförlere af yok Denizli zabıtasından klima kullanmayan şoförlere af yok

Denizli'deki Hastaneden Anne Sütü ile İlgili Önemli Açıklamalar Denizli'deki Hastaneden Anne Sütü ile İlgili Önemli Açıklamalar

Editör: Denizli Güncel Sağlık